Latgale.LV
 
LV EN RU
Otrdiena, 2019. gada 22. janvāris
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Ziņas
Dagdas novada Pļaušanas svētki Asūnē
10.07.2018, Kultūra
Jau astoņus gadus Dagdas novadā, katru gadu citā pagastā, tiek organizētas pļaušanas sacensības ar mērķi popularizēt videi draudzīgu sporta veidu, iesaistīt iedzīvotājus senču tradīciju saglabāšanā un noskaidrot labākos pļāvējus visās vecuma grupās. Šogad organizēšanas stafeti ir saņēmis Asūnes pagasts.
Tāpēc 14.jūlijā pl. 9.00 visi pļaušanas entuziasti laipni gaidīti Asūnes ciema pļavā!
Lai šos svētkus padarītu saistošākus un saturīgākus, Dagdas novada pašvaldības Asūnes Tautas nams nolēma uzrakstīt projektu un iesniegt to Latgales Kultūras programmas projektu konkursam. Un tas tika atbalstīts! Pasākuma organizēšanai ir saņemti 500 eiro.
Pļaušanas svētku programmas kuplināšanai aicināta Mākoņkalna folkloras kopa, kura ir apzinājusi dažādas siena pļaušanas, vākšanas, zārdošanas, talku rīkošanas un pusdienu gatavošanas tradīcijas. Folkloras kopa skatītājiem vadīs arī aukstās zupas gatavošanas meistarklasi.
Ludzas amatnieku centra meistars klātesošajiem ierādīs lauku darbus ar seniem darba rīkiem, demonstrēs siena gatavošanas procesu – gan izkapts kapināšanu, gan strīķēšanu, gan pļāvēja vienmērīgo līgošanos pļavā. Jauniešu biedrības brīvprātīgie apmeklētājiem piedāvās vainagu pīšanas meistarklasi. Skatītāji varēs sacensties košākā vainadziņa pīšanā un mēroties spēkiem vīru cīņās.
Protams, notiks arī ikgadējās tradicionālās pļaušanas sacensības. To nolikums pieejams pašvaldības mājas lapā www.dagda.lv.
Projekts tiek īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Atbalsts kultūras programmām reģionos” ar Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, īstenojot Latgales Kultūras programmu 2018. Līdzfinansējumu nodrošina Dagdas novada pašvaldība.
Informācija par svētku norisi un dalībnieku pieteikšanās:
Asūnes TN vadītāja Olga Lukjanska, tālr. 29246185, e-pasts: asunetn@inbox.lv
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"