Latgale.LV
 
LV EN RU
Trešdiena, 2017. gada 1. marts
 

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Pašvaldības
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) noslēgusi vienošanās ar Krāslavas un Ludzas novada domēm par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētu projektu īstenošanu – attīstīt infrastruktūru reģionos un veicināt privāto investoru piesaisti. Šie ir pirmie Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda projekti, kuru ieviešanu uzraudzīs CFLA Latgales reģiona nodaļa, un tās vadītāja Liene Amantova-Salmane piebilst: “Šī ir ļoti īpaša diena mūsu nodaļai, jo šajās dienās aprit tieši 13 gadi, kopš pastāvam, un šie ir pirmie projekti nu jau trešajā plānošanas periodā, ar kuriem strādājam uz vietas Latgalē. Tātad, noslēdzot šīs vienošanās, darbs tikai turpinās, un sadarbosimies ar ilggadējiem klientiem. Esam priecīgi un gandarīti, ka varam būt tuvāk projektu realizācijas vietām un strādāt ar jaunām projektu idejām.”
Jaunākās ziņas
Biedrība "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" š.g. 21.februārī izsludina "Latgales NVO projektu programmu 2017", kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā. Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas sadalīti trim atbalsta jomām:
Pašvaldības
Līvānu novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Sociālā uzņēmējdarbība ir salīdzinoši jauna un vēl ne tik labi pazīstama. Pirmā izpratne par sociālo uzņēmējdarbību kā īpašu sociālo problēmu risināšanas metodi radās pagājušā gadsimta 80. gadu beigās Itālijā, kad sabiedrībai bija jāmeklē risinājumi neparasti liela bezdarba problēmai.
Izglītība
No 28. februāra līdz 2. martam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notiks „Juristu dienas 2017”, kuru laikā studenti varēs iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs.
Uzņēmējdarbība
Ar šī gada 6.februāri Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāk pieteikumu pieņemšanu inovāciju “vaučeru” atbalsta pakalpojumiem. Projekti tiek pieņemti projekta "Tehnoloģiju pārneses programma" ietvaros.
Jauniešiem
Līdz 31.martam norisinās jauniešu komandu uzņemšana biznesa projektu konkursā ‘’Radām novadam’’. Konkurss ir turpinājums pilotprojektam, kurš noslēdzās 2016. gada vasarā un Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā.
Kultūra
Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) izsludina atklātu konkursu mērķprogrammās “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” un “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā Latgales plānošanas reģionā”, kā arī "Latvijas skolas somas" satura radīšana".
Nevalstiskās organizācijas
"Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" (DNVOAC) "Latgales NVO projektu programmas 2017" īstenošanas vajadzībām izsludina projektu vērtēšanas ekspertu konkursu.
Kandidāti savu motivācijas vēstuli un CV līdz 10.03.17. pl.: 13:00 iesūta uz e-pastu: oskars@nvoc.lv.
Sabiedriskais transports
Pērn vairāk nekā 1500 reģionālo maršrutu autobusos tika pārvadāti 29,84 miljoni pasažieru. Neskatoties uz to, ka pasažieru skaits ir krities par 6%, kopējais autobusu maršrutu tīkls un izpildīto reisu skaits ir palielinājies. Autotransporta direkcija turpina darbu pie pasažieru piesaistīšanas sabiedriskajam transportam, uzlabojot maršrutu tīklu un piedāvājot pasažieriem lojalitātes programmas. Tāpat tiks turpināts darbs, lai turpmākajos konkursos par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu tiktu paaugstinātas komforta un drošības prasības.
Dažādi
Līvānu novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.
Notikumu kalendārs
Latgale
Latgales reģiona attīstības aģentūra izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2017“ projektu konkursu projektu realizēšanai laika posmā no 2017. gada maija līdz 2017. gada decembrim ieskaitot.
Šogad programmai piešķirtais finansējums sastāda 110 000.00 EUR.
Konferences
Daugavpils
No 2017.gada janvāra sāka darboties Latgales speciālā ekonomiskā zona. Lai iepazīstinātu Latgales reģiona un visas Latvijas uzņēmējus ar Latgales SEZ piedāvātajām priekšrocībām biznesa attīstībai, Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu rīko informatīvo konferenci “Bizness Daugavpilī un Latgales SEZ”, 2017.gada 3.martā, Daugavpilī.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Atbrīvošanas aleja 97, Rēzekne
Lai reģiona nevalstiskās organizācijas informētu par biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 21.februārī izsludinātās “Latgales NVO projektu programmas 2017” atbalstāmajām aktivitātēm, pieteikuma veidlapas aizpildīšanas nosacījumiem kā arī atskaišu sagatavošanu, šī gada 2. martā plkst.: 10.00 Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras namā (Atbrīvošanas alejā 97, Rēzeknē), rīko informatīvu semināru.
Viļānu kultūras nams, Viļāni
SIA “Latgales Lauksaimniecības zinātnes centrs” sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību aicina visus uz Austrumlatvijas reģiona graudu un rapšu audzētāju konferenci, kas notiks 2. martā plkst.10.30 Viļānu kultūras namā.
Kr.Valdemāra iela 1, Daugavpils (2.st.)
Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 6.martā Daugavpils pilsētas sēžu zālē (Kr. Valdemāra ielā 1) pl.: 15.00 rīko semināru nevalstiskām organizācijām, kurā informēs par izsludinātās “Latgales NVO projektu programmas 2017” atbalstāmajām aktivitātēm, pieteikuma veidlapas aizpildīšanas nosacījumiem kā arī atskaišu sagatavošanu.
Vidzemes iela 2b, Balvi
Lai informētu iedzīvotājus par Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2017“ projektu konkursu, Latgales reģiona attīstības aģentūra š.g. 7. martā, Balvos, plkst.9.30 - Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā, (Vidzemes iela 2b) rīko semināru.
07.03.2017 09:30 - 12:00 Balvos notiks NVO seminārs
Vidzemes iela 2b, Balvi
Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 7. martā Balvos - Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā (Vidzemes iela 2b, Balvi) pl.: 9.30 rīko semināru nevalstiskām organizācijām.
Pasākumā klātesošos informēs par izsludinātās “Latgales NVO projektu programmas 2017” atbalstāmajām aktivitātēm, pieteikuma veidlapas aizpildīšanas nosacījumiem kā arī atskaišu sagatavošanu.
Dobeles iela 30, Daugavpils
Lai informētu iedzīvotājus par Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2017“ projektu konkursu, Latgales reģiona attīstības aģentūra š.g. 7. martā, Daugavpils novada kultūras centrā, (Dobeles iela 30, Daugavpils), plkst.15.00, rīko semināru.
14.03.2017 10:00 - 23.03.2017 13:00 Balvu partnerība rīkos semināru ciklu Ziemeļlatgalē
Rugāji, Baltinava, Viļaka, Balvi
Viena no vecākajām Latvijas partnerībām "Balvu rajona partnerība laika periodā no 14.-23.martam Ziemeļlatgalē rīko semināru ciklu LEADER uzņēmējdarbības projektu iesniedzējiem.
Rēzekne un Daugavpils
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu š.g. 20.un 21. aprīlī Daugavpilī un Rēzeknē rīko informatīvus seminārus par jauno Publisko iepirkumu likumu.
Kultūras norises
Dagda, Daugavpils, Līvāni
Šinīs brīvdienās ar dziesmām un dejām Latgalē tika aizvadītas pirmās folkloras festivāla BALTICA skates. 11.un 12. februārī tika pieskandināti Viļakas novada Žīguri un Kārsavas novada Malnavas muiža un Rēzeknes novada Rikava.
Pasākumi Rīgā
Rīga
Finanšu ministrija un Eiropas Investīciju Banka aicina piedalīties EIB Institūta organizētajā Sociālās uzņēmējdarbības inovāciju konkursā, kas notiek katru gadu citā valstī ar mērķi atbalstīt Eiropas uzņēmējus, kuru galvenais mērķis ir radīt sabiedrībā sociālas, ētiskas vai vides vērtības 2017.
ES Mājā”, Aspazijas bulvārī 28, Rīga
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu jaunieti vecumā no 13 līdz 30 gadiem piedalīties bezmaksas pieredzes apmaiņas seminārā par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmas iespējām. Seminārs notiks “ES Mājā” (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) 7. martā, no plkst. 14:00 līdz plkst. 17:00.
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"