Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2017. gada 30. marts
 

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Pašvaldības
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Sestdien, 4. martā TC SOLO Daugavpilī Skolēnu mācību uzņēmumu Reģionālajā gadatirgū pulcējās vairāk kā 50 jauniešu no Daugavpils, Daugavpils novada, Viļānu pilsētas un Ludzas novada 10 skolām.
Reģionālajā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgū Daugavpilī, ko organizēja biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) partneris Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Latgales plānošanas reģiona LUC uzvaras laurus plūca SMU, kuri izcēlās ar inovatīvām idejām, kvalitatīvu produkciju un labām prezentēšanas prasmēm.
Izglītība
23.martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) parakstīja sadarbības līgumu ar vadošā Vācijas lāzertehnoloģiju uzņēmuma „Trumph” pārstāvjiem. Tikšanās laikā uzņēmuma pārstāvji apskatīja nesen atklāto Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētniecisko centru.
Uzņēmējdarbība
21.martā Krāslavā notika seminārs jauniešiem “ESI DROŠS” par iespējām iesaistīties uzņēmējdarbībā. Seminārs pulcēja daudzus dalībniekus – jauniešus ar darba pieredzi, kuri mērķtiecīgi vēlas iesaistīties uzņēmējdarbībā, Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienības audzēkņus, skolēnus, kuriem nepieciešamas zināšanas, informācija par iespējām to izdarīt nākotnē, un citus.
Jauniešiem
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) no 2011. gada 1. jūnija līdz 2017. gada 31. martam Latvijā īstenota Latvijas – Šveices sadarbības programma “Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos”, kas sniedza būtisku ieguldījumu jaunatnes jomas attīstībā. Programmas kopējais finansējums bija 4,4 miljoni eiro, tai skaitā Šveices Konfederācijas finansējums (85%) un Latvijas Republikas līdzfinansējums (15%).
Kultūra
Rietumu Bankas labdarības fonds sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju jau sesto gadu pēc kārtas rīko projektu konkursu „Latvijas sakrālais mantojums”.
Nevalstiskās organizācijas
Kā informē "Dienvidlatgales NVO atbalsta centra" koordinators Oskars Zuģickis, ar negaidīti augstu Latgales reģiona biedrību aktivitāti ir veiksmīgi noslēgusies Latgales NVO projektu programmas 2017 projektu pieņemšana, kas noritēja no 21.februāra līdz 21.martam.
Sabiedriskais transports
Latgales plānošanas reģions informē, ka ir veiktas izmaiņas autobusu kustības sarakstā starppilsētu nozīmes maršrutā Nr. 7560 “Daugavpils – Aglona – Dagda – Daugavpils” plkst. 12:25 no Daugavpils AO, iekļaujot pieturas “Ostrovka”, “Greiži” un “Bērnunams”.
Dažādi
Līvānu novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Kooperatīva iela 6, (3 st.) Preiļi
Preiļu novada uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Latgales uzņēmējdarbības centru šī gada 31. martā pulksten 10.00-14.00, Kooperatīva ielā 6 ( 3.stāvā) rīko bezmaksas semināru esošajiem un topošajiem uzņēmējiem Biznesa mārketings un prezentēšana interneta vidē
Vienības ielā 13 -214.aud., Daugavpils Universitāte
Latgales plānošanas reģions š.g. 10.aprīlī aicina pašvaldību speciālistus uz informatīvo semināru par ES struktūrfondu SAM 5.6.2. “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” projektu īstenošanas problēmām, kurā ar prezentāciju uzstāsies un uz jautājumiem atbildēs Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas speciālisti.
Rēzekne un Daugavpils
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu š.g. 20.un 21. aprīlī Daugavpilī un Rēzeknē rīko informatīvus seminārus par jauno Publisko iepirkumu likumu.
Dažādi notikumi
Riebiņu novads
Riebiņu novada dome aicina Riebiņu novada vietējās iniciatīvas grupas un biedrības piedalīties projektu Mazo grantu projektu konkursā “Ieguldīsim savu darbu novada attīstībā”.
Projektu konkursa kopējais finansējums 6000 EUR. Minimālais finansējums vienam projektam netiek ierobežots, maksimālais, ko piešķir pašvaldība vienam projektam - 600,00 EUR.
Kultūras norises
Dviete, Ilūkstes novads
Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, atklāj šī gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances norises vietas un varoni. Performances notiks Vidzemē un Latgalē, 17. jūnijā Dvietes palienē un 30. jūnijā Burtnieka ezera palieņu pļavās. Precīzākas vietu koordinātes izsludinās, tuvojoties pasākumu norisei.
Māksla
Daugavpils
Kolorītā mūzikas grupa ''Aarzemnieki'' kopā ar citām grupām un muzikālajām apvienībām (Dabasu Durovys, Laura Bicāne & Draugavpilnieki) ir laiduši klajā jaunu dziesmu ar nosaukumu "Daugavpils".
Pasākumi Rīgā
06.04.2017 13:00 - 16:00 Seminārs par LIFE programmu Rīgā.
Peldu iela 25, Rīga
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 6.aprīlī plkst. 13:00 Rīgā, Peldu ielā 25, 409.telpā rīko informatīvo semināru par LIFE programmu.
Doma laukums 4,Rīga
Šā gada 6. aprīlī Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros aicina uz semināru par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu.
Latvijas simtgades pasākumi Latgalē
06.03.2017 - 31.03.2017 Saules skolai - 100
Daugavpils
Tikai pāris dienas atlikušas līdz Saules skolas simtgades svinībām, kad 31. martā tiks atzīmētas divas nozīmīgas jubilejas – simts gadu kopš Saules skolas pirmsākumiem un 25 gadi kopš skolas kā Daugavpils Lietišķās mākslas vidusskolas atjaunošanas.
Atbrīvošanās alejā 115
28. aprīlī plkst. 13.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (Atbrīvošanās alejā 115) notiks forums „Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados”. Tas ir Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansētā multisektoriālā, Latvijas simtgadei un Latgales kongresa simtgadei veltītā projekta pasākuma cikla „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” noslēgums.
Rēzekne
3. maijā Latgales Kultūrvēstures muzejā tiks atklāta tematiska izstāde “Pāri slieksnim”, kas veltīta vēsturiskam notikumam – Pirmajam Latgales kongresam. 1917. gada 9.-10. maijā (pēc vecā stila 26.-27. aprīlī) Rēzeknē notika Pirmais Latgales kongress, kurā tika pieņemts lēmums par Latgales atdalīšanos no Vitebskas guberņas un apvienošanos ar pārējiem Latvijas novadiem.
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"