Latgale.LV
 
LV EN RU
Pirmdiena, 2016. gada 26. septembris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Pašvaldības
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā otrdien, 20.septembrī, ieradās Rēzeknē, kur tikās ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem, lai informētu par nodokļu ieņēmumiem Latvijā, kā arī sniegtu detālu informāciju par situāciju Latgales reģionā.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu iesniegumu atlasē par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai ir saņēmusi 77 projektu iesniegumus, un kopējais pieprasītais ERAF finansējums par gandrīz 19 miljoniem eiro pārsniedz programmā pieejamo. Sīvākā konkurence par ERAF finansējuma piesaisti ir Rīgas plānošanas reģionā, savukārt Latgales reģionam pieejamais finansējums ir lielāks par komersantu paredzētajām investīcijām ražošanas telpu attīstībai.
Izglītība
30. septembrī no plkst. 18.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas alejā 115, notiks „Zinātnieku nakts 2016”. Ikvienam interesentam tiks piedāvātas daudzpusīgas aktivitātes par tēmu „Tehnoloģijas un dzīves kvalitāte”.
Uzņēmējdarbība
Lai godinātu labākos Rēzeknes novada uzņēmējus, kuri veicina uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti, Rēzeknes novada pašvaldība jau piekto gadu rīko konkursu „Rēzeknes novada uzņēmums”. Konkursa nominācijām var tikt izvirzīti individuālā darba veicēji, pašnodarbinātie vai jebkurš komersants, neatkarīgi no tā juridiskā statusa un darbības nozares; galvenais – lai uzņēmums ir reģistrēts un savu saimniecisko darbību veic Rēzeknes novada teritorijā.
Jauniešiem
Šī gada 20.septembrī Daugavpils pilsētas un novada skolēni tika aicināti uz pasākumu „Ideju darbnīca”. Semināra organizatoru Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes (DPIP) un RISEBA Daugavpils filiāles pārstāvju iecere bija - sniegt atbalstu, motivēt un rosināt izglītības iestāžu Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) topošos un esošos dalībniekus jaunām idejām un aktīvai darbībai.
Nevalstiskās organizācijas
Latgales NVO projektu programmas 2016 projektu konkursa ietvaros starpkultūru dialoga apakšprogrammā tika atbalstīts biedrības “SKOLA AR NĀKOTNI” projekts “Pūralādes dārgumi” Tā mērķis ir izglītot iedzīvotājus, t.sk. bērnus un jauniešus, par dažādu tautu kultūrām un tradīcijām, līdzīgo un atšķirīgo tajās, tā sekmējot starpkultūru dialoga attīstību, saglabājot katras tautas nacionālo identitāti un kultūras mantojumu, vienlaikus sekmējot pilsonisko līdzdalību un piederību Latvijai.
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Kārsavas novads
Kārsavas novada krievu kultūras biedrība "Utroja" aicina darbīgos un pašaizliedzīgos Latgales reģiona NVO pārstāvjus piedalīties "Kultūras Vēstnieku rudens nometnē Latgalē". Nometne notiks no 2016. gada 30. septembra līdz 2. oktobrim Kārsavā.
Viesu nams “IDE”, Babītes novads
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē neformālās izglītības apmācības organizācijām, kuras vēlas attīstīt Starptautiskās jauniešu iniciatīvas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmas ietvaros.
Vaļņu ielā 2, Rīgā, 1. stāvā, Rīga
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju organizē semināru par skolotāju tīkla eTwinning aktualitātēm un iespējām īstenot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus. Seminārs notiks 6. oktobrī no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00 Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas centrā (Vaļņu ielā 2, Rīgā, 1. stāvā).
Slokas ielā 1, Rīgā, viesnīca „Bellevue Park Hotel Riga”
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar biedrību “Līdzdalības platforma” un nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds” 2016. gada 6. oktobrī (plkst.10:00-17:00), viesnīcā „Bellevue Park Hotel Riga” Slokas ielā 1, Rīgā, rīko konferenci “DigiGo – digitālais jaunatnes darbs”.
Z. A. Meierovica bulv. 10, Rīga, „Astor Riga Hotel”,
Kultūras ministrijas ES programmas "Eiropa pilsoņiem" informācijas punkts Latvijā aicina piedalīties bezmaksas informatīvajā seminārā „Daudzgadu prioritātes un to izvirzīšanas loma projektu pieteikumos ES programmā "Eiropa pilsoņiem"”, kurš notiks 10. oktobrī Rīgā, viesnīcā „Astor Riga Hotel”.
Atbrīvošanas aleja 95a, Rēzekne, 1.st. mazā zāle
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvnieku asociāciju un Latgales plānošanas reģionu rīko reģionālo semināru par Ministru kabineta 2016.gada 12.aprīļa noteikumu Nr.211 “Būvkomersantu klasifikācijas noteikumi” piemērošanu.
Teātris
Izstādes
Rīga
Sesto reizi tiek rīkota Izgudrojumu un inovāciju izstāde MINOX 2016, kurā būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem, klātienē tikties ar to autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs. Savus inovatīvos projektus demostrēt aicināti individuālie izgudrotāji, vadošie pētniecības institūti un augstskolas, inovatīvie uzņēmumi, un, protams, arī jaunieši un skolēni no visas Latvijas.
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"