Latgale.LV
 
LV EN RU
Pirmdiena, 2014. gada 22. septembris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Piektdien, 19.septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš kopā ar savu priekšgājēju – šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru Eināru Cilinski, reģionālās darba vizītes ietvaros dosies uz Burtnieku un Alojas novadiem. Ar šo divu novadu apmeklējumu noslēgsies astoņu mēnešu intensīvs darba periods, kura laikā R.Naudiņš un E.Cilinskis ir apmeklējuši visas Latvijas pašvaldības, lai klātienē tiktos ar to vadītājiem, izzinātu un apkopotu pašvaldību problēmas, un meklētu to risinājumus.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka tiks sniegts atbalsts jaunu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai, esošo kūtsmēslu krātuvju rekonstrukcijai, nepieciešamo būvmateriālu un stacionāro iekārtu iegādei. Pasākuma mērķis ir modernizēt lauksaimniecības uzņēmumus, lai uzlabotu to ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju.
Izglītība
No 22. līdz 26. septembrim visi interesenti tiek aicināti aizraujošā un zināšanas bagātinošā ceļojumā - 9. Daugavpils Zinātnes festivālā, kura laikā ikviens festivāla apmeklētājs, iesaistoties dažādās aktivitātēs, saprotamā veidā iepazīs un izvēlēsies savu zinātni.
Lietišķā Latgale
Kai īrosts nedeļas nūgalē gaidoms lobs raidejumu "Pi myusim Latgolā" cikls:
  • catūrtdin 17:30 (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00) sūļi pa sūļam iz teātra vārtuves aba stuosteisim par 8.Starptautiskū Teātru festivalu “Soli pa solim” Rēzeknē (soli pa solim uz teātra skatuves jeb stāstīsim par 8 Starptautisko Teātru festivālu “Soli pa solim” Rēzeknē)
  • pīktdin 18:30 (atkuort.sastdīņ 13:00) īsuoksim vaicuot tuoļuokuos Latgolys rūbežys ar Zemgali i Vidzemi (sāksim tālākos Latgales robežu ar Zemgali un Vidzemi meklējumus)
  • sastdin 16:00 (atkuort.svātdīņ 16:00) svieteisim dzejis dīnys pi poša Raiņa aba gasteisim Preiļu nūvoda Jasmuižā, kur par Raiņa jauneibu i mīlesteibu, juo vuoktajom kuozu apdzīduošonys dzīsmem i dzejis dīnom runuosim ar izcyluo dzejnīka bierneibys dīnu sātu “saimineicu” Solvitu Brūveri (svinēsim dzejas dienas pie paša Raiņa jeb viesosimies Preiļu novada Jasmuižā, kur par Raiņa jaunību un mīlestību, viņa vāktajām kāzu apdziedāšanas dziesmām un dzejas dienām runāsim ar izcilā dzejnieka bērnības dienu māju “saimnieci” Solvitu Brūveri)
Dažādi
Latgales plānošanas reģions informē, ka Valsts SIA „Autotransporta direkcija” ir noslēgusi vienošanos ar pārvadātāju SIA „Jēkabpils AP” par grozījumiem līgumā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutā Nr.7897 „Daugavpils – Zasa – Jēkabpils”.
Izmaiņas stājas spēkā ar 2014.gada 1.oktobri.
Notikumu kalendārs
Atpūtas bāze „Rāznas Ezerkrasti”, Rēzeknes novads
Aicinām piedalīties apmācībās jaunatnes darbiniekiem par motivāciju un mērķu izvirzīšanu darbā ar jaunatni „ATSPERIES, jeb ceļā uz mērķiem!” 2014.gada 01.-03.oktobrī, Atpūtas bāzē „Rāznas Ezerkrasti”, Rēzeknes novadā.
Apmācības ir BEZMAKSAS.
Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Jūs varētu piedalīties visas apmācību dienas! Apmācību noslēgumā saņemsi apliecinājumu par dalību apmācībās.
Lai pieteiktos apmācībām, aizpildi pieteikuma anketu http://ejuz.lv/latgalesatsperiens līdz 2014.gada 19.septembrim.
Konferences
Viesnīca “Dinaburg”, Dobeles iela 39, Daugavpils
Jaunieši, pašvaldību (tai skaitā – pašvaldību jauniešu centri), valsts un nevalstiskā sektora pārstāvji – tiekamies Latgales reģionālajā jauniešu konferencē, lai iepazītos viens ar otru, dalītos ar savu pieredzi, dzirdētu veiksmes stāstus, veidotu sadarbību un novērtētu jauniešus kā resursu Latgales reģiona attīstībai! Pieteikšanās līdz 2014.gada 16.septembrim.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Latgale
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 26. augusta līdz 2015. gada jūnijam rīkos mācību seminārus Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Rēzeknes novada pašvaldība (lielā zāle), Atbrīvošanas aleja 95, Rēzekne
Ja esi nolēmis uzsākt savu biznesu vai esi jaunais uzņēmējs, apmeklē divu dienu semināru, un Tu sapratīsi, no kādiem elementiem sastāv veiksme biznesā un kas ir nepieciešams, lai realizētu savu sapni un gūtu panākumus! Seminārs pieredzējušu biznesa treneru vadībā norisināsies 23. un 24.septembrī Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē. Ieeja brīva!
Visi interesenti pieteikties var līdz 21.septembrim, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT vai rakstot uz e-pastu laura.ievina@rezeknesnovads.lv.
Nacionālās bibliotēkas ēkā
Lai dalītos pieredzē, uzsvērtu tautas kultūrvēstures saglabāšanu un akcentētu amatniecības nozīmi reģionu ekonomikas stiprināšanā, 21.oktobrī Rīgā, jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā norisināsies Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”.
Teātris
Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils
Daugavpils teātris durvis vaļā ver un skatītājus sagaida jau septembra vidū. Septembrī - gan izrādes dažādām gaumēm, gan atlaides.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Daugavpils pilsēta
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Lāčplēša ielas posma no Mihoelsa ielas līdz Viestura ielai seguma renovācijas darbiem (slēgtā ceļa posma shēma pielikumā) Daugavpilī no 2014.gada 20.septembra līdz 2014.gada 22.septembrim.
Izstādes
29.08.2014 15:00 - 28.09.2014 15:00 Karīnas Ludboržas otrais PAKĀPIENS
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
29.augustā plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiek atvērta jaunās mākslinieces Karīnas Lubdoržas izstāde “Pakāpiens II”, kas atklāj autores līdz šim paveikto virzībā uz priekšu pa pakāpienam pretī profesionālai pilnībai.
Izstāde skatāma līdz 28.septembrim.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
2014. gada 2. septembrī plkst. 13.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā notika mākslinieka Ilgvara Zalāna personālizstādes atklāšana.
Latgales Centrālajā bibliotēkā Ilgvara Zalāna darbi tiks izstādīti pirmo reizi. Izstāde būs apskatāma līdz 6. oktobrim.
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no septembra līdz pat decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē būs skatāma vēsturiska izstāde no Līvānu stikla muzeja krājuma.
Kultūras norises
Rēzeknes pilsēta
Zinību mēnesī – SEPTEMBRĪ – Rēzeknē piedāvājam bagātīgu un dažādu kultūras programmu – ir vērts izbaudīt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu, Teātra-studijas “Joriks” jaunās sezonas un jaunās ēkas atklāšanas pasākumus, 10.Baroka mūzikas dienas, 8.Starptautisko teātru festivālu “Soli pa solim” un vēl citus košus un krāsainus notikumus, kas katra personīgajā dzīvē var ienest skaistas un neaizmirstamas izjūtas.
03.09.2014 16:00 - 26.09.2014 18:00 Septembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Latgales vēstniecībā GORS septembrī paredzēti vairāki pasākumi: Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, Goran Gora, Baroka mūzikas dienas Rēzeknē ar operu „Māja Mītelim” un kamermūzikas koncertu, Dabasu Durovys, Klaipēdas jaunatnes teātris, Rēzeknes kamerorķestris un grupa „Credo”.
Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22a), Daugavpils
Šī gada 24.septembrī plkst. 18:00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22A) III Mūzikas un Mākslas festivāla „ReStArt 2014” ietvaros notiks Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts „BĒTHOVENS UN LIEPĀJAS KONCERTS”.
Apmācības
Viesu nams „Rāznas līcis”, Rēzeknes novads, Čornajas pagasts
Aicinām jauniešu centra darbiniekus piedalīties neformālās izglītības apmācībās par pieredzes apmaiņu un sadarbības veidošanu jaunatnes darbā „Neturi sveci zem pūra”.
2014. gada 22.-24.oktobrī, Latgales reģionā, viesu namā „Rāznas līcis”, Rēzeknes novadā, Čornajas pagastā (Pieteikšanās šeit: http://ejuz.lv/jcdlatgale, pieteikšanās termiņš 8.oktobris, rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2014. gada 10.oktobrim)
Transports
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto būve, BMGS, ACB un Binders” un VAS „Latvijas dzelzceļš” Rīgas tehniskās vadības direkcijas iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne - Zilupe.
Kā arī ka atsaucoties uz SIA „LDZ Infrastruktūra” Daugavpils reģionālā centra iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar sliežu ceļa „A” tipa kapitālā remonta veikšanu ceļa posmā Sakstagals – Rēzekne 2, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Sakarā ar sliežu ceļa „A” tipa kapitālā remonta veikšanu ceļa posmā Līksna, Sergunta un Vaboles stacija, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Daugavpils.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz VAS „Latvijas dzelzceļš” Rīgas tehniskās daļas iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar garsliežu nomaiņu posmā Lielvārde – Ogre un SIA „LDZ Infrastruktūra” Daugavpils reģionālā centra iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar „A” tipa kapitālā remonta veikšanu posmā Līksna – Daugavpils, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Daugavpils.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"