Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2014. gada 2. oktobris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Piektdien, 26.septembrī Jelgavā notika konkursa „Eiropas Gada pašvaldība” noslēguma ceremonija, kurā tika godināti konkursa laureāti-lielo pilsētu, mazo novadu un lielo novadu pašvaldības , kā arī sveikti novadu un pilsētu „Eiropas Gada cilvēki”.
Pašvaldības
Tā nosprieda reģionālās paneļdiskusijas „Sociālā uzņēmējdarbība Latgalē – būt vai nebūt?” dalībnieki. Diskusija notika 12. septembrī Ludzā. Tās organizēšanā un norisē piedalījās 47 dalībnieki no Daugavpils, Rēzeknes, Ludzas, Dagdas, Kārsavas, Zilupes, Ciblas novada, kā arī Rīgas, Jelgavas un Reikjavīkas (Islande).
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Ikgadējā uzņēmējsabiedrību izstāde “Rēzeknes Uzņēmējs” šogad notiks 31.oktobrī un 1.novembrī, bet jau no 20. oktobra uzņēmējiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties vairākos semināros un forumos Rēzeknes Biznesa dienu ietvaros. Partnerībā ar Rēzeknes Uzņēmēju biedrību, Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) Ekonomikas ministriju, Rēzeknes pilsētas un novada pašvaldību, Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, Latgales Plānošanas reģionu, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un citām institūcijām šogad Rēzeknē paredzēta divas nedēļas ilga Biznesa dienu pasākumu programma. Latgales reģiona uzņēmējiem, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjiem un citiem interesentiem tā būs iespēja gūt vispusīgu informāciju par uzņēmējdarbības aktualitātēm, pilnveidot zināšanas semināros, diskutēt par reģiona attīstībai aktuāliem jautājumiem.
Izglītība
23. septembrī Rēzeknes Augstskola (RA) noslēdza sadarbības līgumu ar Rēzeknes 1. vidusskolu. No RA puses to parakstīja rektors Edmunds Teirumnieks, no vidusskolas – direktors Jānis Poplavskis.
Kultūra
Daugavpils teātra šīs sezonas pirmais jauniestudējums ir gaidāms jau 3.oktobrī, kad pirmizrādi piedzīvos „Tumšās alejas” krievu valodā, pēc Ivana Buņina stāstu motīviem. Režisors - Georgijs Surkovs, bet par jauniestudējuma vizuālo noformējumu rūpēsies scenogrāfe Dace Sloka.
Tūrisms
Pēc ilgākas klusēšanas un rekonstrukcijas darbiem savas durvis plašākam viesu lokam ir vērsusi viesnīca Garden. Pateicoties viesnīcas jaunajam elegantajam veidolam, Garden viennozīmīgi pretendē uz labākās viesnīcas statusu Latgalē. Viesnīca atrodas Višķu pagastā Rēzeknes – Daugavpils šosejas 117. kilometrā.
Sports
Aicinām Preiļu novada iedzīvotājus aktīvi iesaistīties veselības nedēļas pasākumos un pierādīt pašiem sev, ka varam uzvarēt kūtrumu un, iespējams, visi kopā pārspēt fizisko aktivitāšu jomā kādu no kaimiņvalstīm šajā starptautiskajā pasākumā.
Dažādi
2014. gada 18. septembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā tika prezentēta ceļojošā fotoizstāde „Latgales bibliotekārs – radošuma avots”. Izstāde ir tapusi projekta „Latgales reģiona publisko bibliotēku darbinieku konference „Pi gaismys olūta veļdzietīs nuoc…”” ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.
RSIC un LUC
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Latgale
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 26. augusta līdz 2015. gada jūnijam rīkos mācību seminārus Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Nacionālās bibliotēkas ēkā
Lai dalītos pieredzē, uzsvērtu tautas kultūrvēstures saglabāšanu un akcentētu amatniecības nozīmi reģionu ekonomikas stiprināšanā, 21.oktobrī Rīgā, jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā norisināsies Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”.
Kino
26.09.2014 15:00 - 02.10.2014 17:30 Animācijas filma pasaka bērniem “ZELTA ZIRGS”
Kinoteātris „Renesanse”, Vienības iela 30, Daugavpils
Ar prieku informējam, ka no šī gada 26. septembra līdz 2. oktobrim kinoteātrī „Renesanse” tiks izrādīta jaunākā animācijas filma pasaka bērniem “ZELTA ZIRGS”.
Gadatirgi
11.10.2014 09:00 - 14:00 Lauku labumu tirdziņš Balvos 11.oktobrī
Laukums pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, Brīvības iela 61, Balvi
Aicinām ikvienu apmeklēt tradicionālo lauku labumu tirdziņu 11. oktobrī laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra (Brīvības iela 61), lai iegādātos dažādus lauku labumus, amatniecības izstrādājumus un ekoproduktus no vietējiem amatniekiem un zemniekiem!
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Izstādes
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
2014. gada 2. septembrī plkst. 13.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā notika mākslinieka Ilgvara Zalāna personālizstādes atklāšana.
Latgales Centrālajā bibliotēkā Ilgvara Zalāna darbi tiks izstādīti pirmo reizi. Izstāde būs apskatāma līdz 6. oktobrim.
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no septembra līdz pat decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē būs skatāma vēsturiska izstāde no Līvānu stikla muzeja krājuma.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
Septembra sākumā Latgales Kultūrvēstures muzejā Baroka mūzikas dienu ietvaros tika atvērta Mārtiņa Gruduļa fotoizstāde „BAROKA MŪZIKAS DIENĀM RĒZEKNĒ – 10”, kas atklāj skaistākos un emocionālākos mirkļus desmit gadu garumā.
Paralēli tika atvērta arī otra izstāde – zīmola RECYCLED.LV tērpu kolekcija “CITA KLASIKA”, kur skatāmas kleitas, svārki, blūzes un vakarkleitas, kas izgatavotas no lietotiem vīriešu krekliem un mēteļi-frakas no žaketēm, tos neārdot, negriežot un nekrāsojot.
Daugavpils pilsēta
Aicinām Jūs apskatīt Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” profesionālās ievirzes izglītības programmas (Mākslas skolas) Rudens plenēra izstādi „Dažāda Daugavpils”. Izstāde apskatāma no 30.septembra Daugavpils dzelzceļa stacijā, grāmatnīcas „Globuss” skatlogos (Vienības nams) un „Saules skolas” (Parādes ielā 7) 2. stāva gaitenī.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
3. starptautiskā mūzikas un mākslu festivāla „Daugavpils – ReStArt 2014” ietvaros 8. oktobrī plkst. 12.00 Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina uz fotomākslinieces Olgas Salnikovas personālizstādes „Iespaidi” atklāšanu bibliotēkas abonementā.
Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma no 8. līdz 31. oktobrim darbdienās no plkst. 11.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
8.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Magones Boleiko personālizstādes „ Urbānās Haikas” atvēršana. Izstādē skatāmas gan gleznas, gan instalācijas, ko papildina arī video materiāli.
Izstāde apskatāma līdz 11.novembrim.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
15.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiks atvērta Tatjanas Paļčukas – Rikānes gleznu izstāde „Klusā daba ar mūziku”, kas atklāj autores iekšējās pasaules dziļumu un harmoniskās attiecības ar dabu. Iedvesmu saviem darbiem autore radusi braucienos pa Eiropu, galerijās un muzejos baudot renesanses, holandiešu, itāļu un citus pasaules dārgumus. Pavisam nesen – 2014.gada aprīlī, piedaloties izstādē Palermo, Itālijā, autore ieguvusi titulu „Labākais mūsdienu mākslinieks”.
Kultūras norises
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Latviešu populārās mūzikas leģendas, labi pārbaudīts teātris, ugunīgas romu dejas, jaunuzvedums, piedzīvojumi bērniem un izcils pianists – tas viss oktobra kultūras notikumu piedāvājumā Latgales vēstniecībā GORS.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Piektdien, 3.oktobrī, plkst. 17.30 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (Mihaila ielā 3) notiks koncerts Populārāko operu āriju vakars, kurā piedalīsies jaunā un talantīgā Vera TAĻERKO / soprāns (Lietuva) un viņas koncertmeistars Ēvalds LAZAREVIČS / klavieres (Rīga).
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Sākot no 11.oktobra, līdz pat 5.decembrim Latvijas koncertzāles pieskandinās Ulda Marhileviča mūzika, komponista autorkoncertos „Tava sirds ir Tavas mājas”.
Uldis Marhilevičs koncertos muzicēs kopā ar vijolnieku Dzintaru Beitānu, taustiņintrumentālistu Raimondu Macatu, kontrabasistu Modri Laizānu un sitaminstrumentālistu Andri Buiki.
Ulda Marhileviča dziesmas izdziedās Antra Stafecka.
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Grupa “Menuets” 45 gadu jubilejas turnejas ietvaros sniegs koncertu Rēzeknē, 14.novembrī plkst. 19:00.
Programma ar lakonisku un vienlaikus jaudīgu virsrakstu – “Esam!”, kurā iekļautas visu laiku labākās „Menueta” dziesmas, būs grupas dalībnieku dāvana gan saviem faniem visā Latvijā, gan pašiem sev 45. jubilejā.
Apmācības
Atpūtas bāze „Rāznas Ezerkrasti”, Rēzeknes novads
Aicinām piedalīties apmācībās jaunatnes darbiniekiem par motivāciju un mērķu izvirzīšanu darbā ar jaunatni „ATSPERIES, jeb ceļā uz mērķiem!” 2014.gada 01.-03.oktobrī, Atpūtas bāzē „Rāznas Ezerkrasti”, Rēzeknes novadā.
Apmācības ir BEZMAKSAS.
Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Jūs varētu piedalīties visas apmācību dienas! Apmācību noslēgumā saņemsi apliecinājumu par dalību apmācībās.
Lai pieteiktos apmācībām, aizpildi pieteikuma anketu http://ejuz.lv/latgalesatsperiens līdz 2014.gada 19.septembrim.
Viesu nams „Rāznas līcis”, Rēzeknes novads, Čornajas pagasts
Aicinām jauniešu centra darbiniekus piedalīties neformālās izglītības apmācībās par pieredzes apmaiņu un sadarbības veidošanu jaunatnes darbā „Neturi sveci zem pūra”.
2014. gada 22.-24.oktobrī, Latgales reģionā, viesu namā „Rāznas līcis”, Rēzeknes novadā, Čornajas pagastā (Pieteikšanās šeit: http://ejuz.lv/jcdlatgale, pieteikšanās termiņš 8.oktobris, rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2014. gada 10.oktobrim)
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"