Latgale.LV
 
LV EN RU
Trešdiena, 2015. gada 4. marts
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Tas, ka arvien vairāk pašvaldību nav pieejami banku pakalpojumi, ir satraucošs signāls, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā atzina Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele.
Pēc viņas teiktā, tagad arī Krāslava palikusi bez bankas grupas pārstāvniecības.
Pašvaldības
Preiļu novada domes deputāti pārskatījuši diennakts uzturēšanās maksu Sociālā dienesta Krīzes centrā. Novada iedzīvotājiem visas uzturēšanās izmaksas sedz Preiļu novada pašvaldība, bet, ja persona ir citas pašvaldības iedzīvotājs, diennakts uzturēšanās maksa krīzes centrā noteikta 15 eiro apmērā. Citu novadu iedzīvotājiem uzturēšanās izmaksas Preiļu novada Sociālā dienesta Krīzes centrā apmaksā viņu dzīvesvietas pašvaldība.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Rīgas Ekonomikas augstskola – Stockholm School of Economics in Riga, TeliaSonera un CONNECT Latvija aicina piedalīties Uzņēmējdarbības apmācību kursā Daugavpilī, 2015.gada pavasarī.
Uzņēmējdarbības apmācību kursa mērķis ir sniegt dalībniekiem nepieciešamo informāciju, instrumentus un iedrošinājumu, lai sāktu savu uzņēmējdarbību. Ilgtermiņa mērķi ir stiprināt uzņēmējdarbības kultūru Daugavpilī un Latgalē, iesaistot dalībniekus neformālos uzņēmējdarbības tīklos, attīstot Daugavpils Uzņēmējdarbības centrus, kā arī sekmējot biznesa inkubatora attīstību un darbību.
Izglītība
Rēzeknes Augstskolas (RA) ikdiena ir piesātināta un bagāta ar dažādām izmaiņām, kuras tendētas uz izaugsmi un attīstību. Februārī Ekonomikas un vadības fakultāte mainīja nosaukumu – kļūstot par Ekonomikas un pārvaldības fakultāti.
Uzņēmējdarbība
AS „Latvijas Maiznieks” ir saņēmis apbalvojumu kategorijā “Labākais darba devējs Latgales reģionā” interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” veiktajā aptaujā “TOP darba devējs 2014”.
Šogad pirmo reizi tika noteikti iekārojamākie un populārākie darba devēji reģionos. Latgalē populārākais darba devējs ir AS "Latvijas Maiznieks", Zemgalē – AS "Dobeles dzirnavnieks", Vidzemē – AS "Cēsu alus", bet Kurzemē pirmo vietu ieņem SIA ""Ventspils nafta" termināls".
Kultūra
22. februārī, svinīgā ceremonijā Latgales vēstniecībā GORS 19 nominācijās pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2014”, godinot 2014. gada īpašākos notikumus, aktivitātes un cilvēkus latgaliešu kultūrā.
Tūrisms
2015.gada 23.-24.aprīlī Daugavpilī norisināsies III Starptautiskā tūrisma konference „Daugavpils - 740. Pilsētas jaunā identitāte”, kas tiek rīkota Daugavpils 740.gadu jubilejas pasākumu ietvaros, un tās mērķis ir iepazīstināt nozares speciālistus ar Daugavpils pilsētas jauno zīmolu un jaunām tūrisma iespējām Latvijas otrajā lielākajā pilsētā. Zīmīgi, ka konferences laikā notiks Marka Rotko mākslas centra 2.dzimšanas dienas pasākumi, un tiks atklāta renovētā Daugavpils Cietokšņa 1.krasta lunete.
Dažādi
Rēzeknes Augstskolas (RA) ikdiena ir piesātināta un bagāta ar dažādām izmaiņām, kuras tendētas uz izaugsmi un attīstību. Februārī Ekonomikas un vadības fakultāte mainīja nosaukumu – kļūstot par Ekonomikas un pārvaldības fakultāti.
Notikumu kalendārs
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi
Latgale
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 4.marta līdz 13.maijam rīkos mācību semināru „KO PAŠVALDĪBA VAR SNIEGT UZŅĒMUMAM/ KĀ PAŠVALDĪBAI SADARBOTIES AR UZŅĒMĒJIEM” Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Kārsava, Preiļi
Norvēģijas finanšu instrumenta finansētā projekta „Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” ietvaros tiek organizēti bezmaksas mācību semināri par klientu apmierinātības aptauju veikšanu pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitātes novērtēšanai. Apmācību programma paredzēta pašvaldību darbiniekiem par sociālo pētījumu metodoloģiju, loģiku un procedūrām; kvantitatīvo un kvalitatīvo metožu izmantošanas nosacījumiem, veicot klientu aptaujas.
Kārsava, Preiļi
Norvēģijas finanšu instrumenta finansētā projekta „Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” ietvaros tiek organizēti bezmaksas mācību semināri par klientu apmierinātības aptauju veikšanu pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitātes novērtēšanai.
Pasta ielā 1, Jēkabpils
Zemgales plānošanas reģiona ES Struktūrfondu informācijas centrs š.g. martā Jēkabpilī un Jelgavā organizē bezmaksas semināru par LR tiesisko normu piemērošanu, uzsākot uzņēmējdarbību ES fondu atbalstītos projektos.
Peldu ielā 25, Rīga, 409. telpa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015. gada 18. martā aicina piedalīties starpreģionu sadarbības programmu INTERREG IVC/INTERREG EUROPE * informatīvajā dienā.
18.03.2015 16:00 - 18.04.2015 19:00 Uzņēmējdarbības apmācību kurss Daugavpilī
Parādes iela 1, Daugavpils
CONNECT Latvija sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Rīgas Ekonomikas augstskolu – Stockholm School of Economics in Riga un TeliaSonera aicina piedalīties Uzņēmējdarbības apmācību kursā, kas notiks Daugavpilī.
Raiņa iela 18, Daugavpils
SIA "Finanšu projektu aģentūra", Finanšu projektu aģentūras mācību centrs sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu (LAD) organizē triju dienu apmācību kursu "Konkurētspējīgas lauksaimniecības produkcijas ražošana".
Teātris
Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils
21. martā Daugavpils teātrī notiks Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra viesizrāde - Daugavpils skatītājiem tiks piedāvāta J. Štrausa operete “Čigānu barons”.
Gadatirgi
Tirdzniecības centrs “Planēta”, Brīvības iela 57, Balvi
Sakarā ar lielo interesi gan no pircēju, gan no tirgotāju puses, rīkojam tirdziņu Sieviešu dienas noskaņās 7. martā tirdzniecības centrā “Planēta” Brīvības ielā 57 (“Supernetto”) Balvos, lai ikviens varētu iegādāties pavasara ziedus no vietējiem auzdētājiem, dažādus lauku labumus, amatniecības izstrādājumus, dāvanas svētkiem!
Dažādi notikumi
Rēzeknes pilsēta
Jaunā gada sākumā piedāvājam ieskatu lielākajos kultūras notikumos Rēzeknē 2015.gadā, kad svinam pilsētas 730.jubileju, lai rēzeknieši un viesi, kurus gaidām ciemos, var saplānot atpūtas laiku.
Latgales Centrālā bibliotēka, Rīgas iela 22A, Daugavpils
2015. gada 4. martā plkst. 17.00 Latgales Centrālā bibliotēka aicina rokmūzikas cienītājus un citus interesentus uz radošo tikšanos ar Daugavpils mūziķi, rokgrupas “Dabasu Durovys” solistu Arni Slobožaņinu.
Izstādes
Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no Slovākijas ierodas fotogrāfiju izstāde pēc pasaules turnejas pa tādām abu Atlantijas okeāna krastu pilsētām kā Kembridža, Brisele, Ņujorka, Otava, Vīne un Roma. Izstāde ir apskatāma Daugavpilī no 2015. gada 17. janvāra.
11.02.2015 - 07.03.2015 Meklējot horizontu...
Latgales Kultūrvēstures muzeja, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
No 11.februāra līdz 7.martam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) skatāma Danas Vasiļjevas melnbaltā grafikas un zīmējumu izstāde “Cilvēki, kas meklē horizontu”, atklājot autores sajūtas: “Viss, ko es stāstu un klusēju, ir manu priekšstatu ēnas. Ja ir ēna, tad ir arī gaisma. Un gaisma nespēj neapskaut ēnu.”
Latgales Centrālā bibliotēka, Rīgas iela 22A, Daugavpils
Ieskandinot Daugavpils 740. gadadienu, no 20. februāra līdz 20. martam Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņu darbu izstāde “Dažāda Daugavpils”.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
No 26.februāra līdz 28.martam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma bērnu mākslas darbu izstāde “Soļi”. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas skolas audzēkņi katru gadu rāda savu veikumu un šogad ar izstādi drosmīgi paziņo, ka sper soļus mākslas laukā!
Kultūras norises
Daugavpils Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22A)
Šī gada 8. martā plkst. 16:00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks koncerts “Veltījums sievietēm”, kurā piedalīsies Mirage Jazz Orchestra un Andris Ērglis.
Daugavpils Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22A)
Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aicina uz mūzikas grupas „Impérial Orphéon” Baltijas tūres koncertu.
„Impérial Orphéon” spēlētā ballīte aicina klausīties un dejot, ļaujot piedzīvot brīnumainus mirkļus.
Apmācības
Raiņa iela 18, Daugavpils,LV-5401
SIA "Finanšu projektu aģentūra", Finanšu projektu aģentūras mācību centrs sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu (LAD) organizē triju dienu apmācību kursu " Konkurētspējīgas lauksaimniecības produkcijas ražošana".
"Lietišķā Latgale" piedāvā

"Pi myusim Latgolā!"Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"