Latgale.LV
 
LV EN RU
Svētdiena, 2014. gada 20. aprīlis
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis/fakss 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65420257
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65423801
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
Jaunākās ziņas
Par Latgali, valsts valodu politiku un nākotni, Latvijas Republikas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.
Pašvaldības
Drošība ir viena no cilvēkam visnepieciešamākajām sajūtām. Ukrainā notiekošais ikvienam liek novērtēt un pārdomāt to. Latvijai un Latgalei kā Eiropas Savienības austrumu robežai, šis faktors ir ļoti nozīmīgs.
Izglītība
11. aprīlī Rēzeknes Augstskolā (RA) tika aizvadīta Informācijas diena. Vairāk nekā 100 jaunieši no dažādām Latvijas skolām – Preiļu Valsts ģimnāzijas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Viļakas Valsts ģimnāzijas, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Balvu Valsts ģimnāzijas, Viļānu vidusskolas, Kārsavas vidusskolas, Ciblas vidusskolas, Maltas 1. vidusskolas, kā arī no Rēzeknes pilsētās vispārizglītojošajām izglītības iestādēm pulcējās rekonstruētajā RA aktu zālē, lai saņemtu informāciju par studiju iespējām. RA fakultāšu dekāni stāstīja gan par studiju programmām, valsts finansētajām budžeta vietām, studiju un prakses iespējām ārzemēs, ārpusstudiju aktivitātēm.
Uzņēmējdarbība
17. aprīlī Rīgā jau trešo reizi lauku tūrisma uzņēmējiem tiks pasniegta kultūras zīme „Latviskais mantojums”. Kultūras zīme tiek dāvināta kā pateicība par līdz šim paveikto kultūras mantojuma daudzināšanā un kā mārketinga zīme, kas norāda apmeklētājam, ka šajos objektos var iepazīt latvisko mantojumu. Šoreiz no 35 pretendentiem, komisija nolēma zīmi piešķirt trīspadsmit saimniecībām, tostarp arī diviem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem no Rēzeknes novada: zirgu sētai „Untumi”, kur var iegūt jāšanas iemaņas instruktora pavadībā un vizināties zirga pajūgā, kā arī zemnieku saimniecībai „Apkalnmājas”, kur tiek izgatavoti zirga aizjūga piederumi, siksnas, jostas, ādas maisiņi un citas lietas no ādas, kā arī ikviens interesents var iepazīties ar dažādiem ādas veidiem un iemēģināt roku ādas apstrādē.
Kultūra
Šopavasar īstenota vēl viena Rēzeknes Augstskolas (RA) un Rēzeknes pilsētas domes sadarbības līgumā paredzētā aktivitāte – gadskārtu svētku noformējums.
Pavasara saulgriežu laikā pilsētniekus un Rēzeknes viesus priecēs studiju programmas „Interjera dizains” 3. kursa studentes Airita Vīksnas veidotais Lieldienu noformējums.
Tūrisms
No 9. līdz 12. aprīlim Baltkrievijas pilsētā Minskā, norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde Otdih 2014, kur savu piedāvājumu prezentēja projekta BELLA CUISINE partneri no Latgales reģiona un Vitebskas apgabala.
Lietišķā Latgale
Ari itymā nedeļā gaidoms iņteresnys raidejumu cikls "Pi myusim Latgolā":
  • catūrtdin aba šudiņ 17:30 dūsimēs iz Leivuonim, kur planavuots veļ nabejs pasuocīns ar muokslu deļ bazneicys (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00);
  • pīktdin 18:30 patiemēsim, kū tepat pi myusu audzātu svātkūs varam celt goldā (atkuort.sastdīņ 13:00);"
  • sastdin 16:00 gastiesim GORĀ pi cīš breineigys pasauļslavenys varganistis - sirdī eistynys latgalītis (atkuort.svātdīņ 16:00).
Dažādi
Beidzamos gados vērojamas tendences, kas norāda uz jauniem izaicinājumiem integrācijas jomā Latvijā. Tā, piemēram, saistībā ar imigrāciju un brīvu darbaspēka kustību, kuras dēļ Latvijā palielinās cilvēku skaits, kas pārstāv citu kultūru, rasi, reliģiju, aktuāli kļūst iecietības un atšķirīgā pieņemšanas jautājumi. Nepietiekamas latviešu valodas prasmes ir viens no iemesliem, kas rada risku trešo valstu pilsoņu integrācijai sabiedrībā. Sabiedrības integrācijas fonds uzskata, ka jāturpina īstenot programmas, kurās sabiedrības grupas var gūt atbalstu savām iniciatīvām, kas vērstas uz kopīgu vērtību nostiprināšanu, saliedētību, valsts valodas zināšanu paaugstināšanu un iecietības veicināšanu.
Notikumu kalendārs
Teātris
Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils
Turpinām tradīcijas. Arī šajā sezonā Daugavpils teātrī viesosies Lietuvas Krievu drāmas teātris no Viļņas. Pagājušajā gadā bija skatāms iestudējums „Svoločnaja ļubov”, bet šogad skatītājiem būs iespēja apmeklēt Fransisa Vēbera komēdiju „Užin durakov”. Viesizrāde gaidāma 27. aprīlī 17.00.
Dažādi notikumi
Latvija
Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz SIA „Skonto būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils un perona demontāžu Ozolsalas stacijā, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā no 2014.gada 6.janvāra līdz 2014.gada 31.maijam.
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto Būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehniskā „loga” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto Būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otra sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā šā gada 8., 10.,15., 17., 22., 24.un 29.aprīlī.
14.04.2014 11:00 - 27.04.2014 11:00 Lieldienu ripināšana Rēzeknē
Rēzeknes pilsēta
Lieldienu laikā kristīgās tradīcijas savijas ar senajām un mūsdienu tautas tradīcijām, tomēr visos laikos nemainīga ir svētku svinēšana ģimenes lokā. Rēzeknē arī šogad ikviens ir aicināts svētku brīvdienas pavadīt kopā ar ģimeni.
19.04.2014 - 21.04.2014 Svinēsim Lieldienas kopā Daugavpilī!
Daugavpils pilsēta
Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde aicina Daugavpils pilsētas iedzīvotājus un viesus kopā svinēt Lieldienas.
Jau no 19. līdz 21. aprīlim Daugavpils Vienības laukumā darbosies Lieldienu tirdziņš. Tajā būs iespēja iegādāties dažādus amatniecības izstrādājumus, suvenīrus, mājražotāju produkciju un citas svētku veltes. Savukārt bērni savam priekam šajā laikā varēs apmeklēt maksas atrakcijas.
20.04.2014 - 21.04.2014 Lieldienu pasākumi Dagdas novadā
Dagdas novads
Dagdas novadā Lieldienu pasākumi tiek rīkoti gan lieliem, gan maziem. Svētku pasākumi norisināsies visos novada tautas namos.
20.04.2014 - 21.04.2014 Lieldienu pasākumi Balvu novadā
Balvu novads
Balvu novada iedzīvotāji un viesi laipni gaidīti svinēt pavasara svētkus un apmeklēt kādu no Lieldienu pasākumiem novadā!
20.04.2014 20:00 "Saules koncerts" Vārkavā
Informācijas un atbalsta centrs "Vanagi", Vārkava
Š.g. 20. aprīlī plkst. 20:00 Vārkavas novada Informācijas un atbalsta centrā "Vanagi" notiks " Saules koncerts".
Daugavpils novada Kultūras centrs, Dobeles iela 30, Daugavpils
Šī gada 21. aprīlī plkst. 12.00 Daugavpils novada kultūras centrā, Dobeles ielā 30, Daugavpilī notiks starpnovadu mazo vokālistu konkurss “Cāļu cālis 2014”, ko organizē Daugavpils novada Kultūras pārvalde, lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību un rosinātu sadarbību starp pašvaldībām.
Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultāte (kamerzāle), Saules iela 1/3, Daugavpils
Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultāte aicina š.g. 22. aprīlī plkst. 17.30 Mūzikas un mākslu fakultātes (MMF) kamerzālē (Saules ielā 1/3) visus interesentus uz Populārās mūzikas koncertu.
Preiļu novada kultūras centrs, Raiņa bulvāris 28, Preiļi
Preiļu Mūzikas un mākslas skola aicina visus absolventus un bijušos skolotājus uz 50 gadu jubilejas pasākumu 26. aprīlī plkst. 18.00 Preiļu novada Kultūras centrā, Raiņa bulvārī 28. Saviesīgā daļa - Preiļu Mūzikas un mākslas skolas telpās, Raiņa bulvārī 26.
Latgales vēstniecības GORS Mazā zāle, Pils iela 4, Rēzekne
Otrdien, 2014. gada 29. aprīlī plkst. 18:00, Austrumlatvijas koncertzālē, mazajā zālē notiks Lilijas Liporas veidoto horeogrāfisko uzvedumu „Abi” un „Būt kopā” pirmizrāde. Laikmetīgās dejas izrādi-velodeju „Abi” prezentē velotriālists Jānis Lācis un dejotāja Eva Vancāne.
Kultūras norises
Daugavpils
No 2. aprīļa līdz 16. maijam Daugavpilī norisinās ikgadējās Mākslas dienas.
Šī gada pasākumu klāsts Daugavpilī ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Mākslas dienu ietvaros jau ir un vēl tiks atklāta virkne izstāžu, kurās aplūkojami gan topošo, gan jau pasaules mērogā zināmu mākslinieku darbi.
Kopumā Mākslas dienās Daugavpilī tiek piedāvātas 19 izstādes dažādās pilsētas izstāžu zālēs.
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Aprīlis Latgales vēstniecībā GORS aizritēs dejas zīmē – horeogrāfiskās prasmes demonstrēs gan savējie - deju studija „Dynamic Hit” un deju kopa „Dziga”, gan tālāki viesi - sporta deju lietpratēji no visas Latvijas un flamenko deju kompānija „Jesus Carmona & Cia” no Barselonas. Tomēr visnozīmīgākais notikums šomēnes būs Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Latgales vēstniecības GORS ērģeļu „Johannus Ecclesia” ieskandināšanas koncerts kopā ar Ivetu Apkalnu un kamerorķestri „Sinfonietta Rīga”.
Daugavpils novada Kultūras centrs, Dobeles iela 30, Daugavpils
Sestdien, 26. aprīlī, plkst. 17.00 Daugavpils novada Kultūras centrā (Dobeles ielā 30) notiks Tautas deju ansambļa „Līksme” 45 gadu jubilejas sarīkojumus „Jūtas bez vārdiem”.
Apmācības
Viesu nams "Rāznas līcis", viesu nams "Rāznas Ezerkrasti", Rēzeknes novads
TEV ir mērķis, bet nezini, kā to sasniegt? Varbūt vēl nezini, kāds ir TAVS mērķis? Ir ideja, bet trūkst atbalsta vai iedvesmas, lai to realizētu?
Piedalies Latgales reģiona jauniešu apmācībās „Mērķē augstāk!”
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"