Latgale.LV
 
LV EN RU
Svētdiena, 2016. gada 23. oktobris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
13.oktobrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza balvas konkursa “Skaistākā lauku saimniecība” laureātiem. Šogad par “Skaistāko lauku saimniecību 2016” atzīta Guntara un Jolantas Bartkeviču z/s “Amatnieki/Riekstiņi” Baltinavas novadā. Konkursa finālā iekļuva arī Rihardija Logina saimniecība “Pīlādži” no Briežuciema.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Šī gada martā stājās spēkā energoefektivitātes likums, kura mērķis ir paaugstināt enerģijas ražošanas, pārvades, sadales un galapatēriņa efektivitāti. Likumā iekļautās normas attiecas gan uz valsti un pašvaldībām, gan uz komersantiem.
Izglītība
15. oktobrī Latvijā un visā pasaulē vienlaikus notika II vispasaules diktāts latviešu valodā. Otro gadu pēc kārtas diktāta rakstīšana Rēzeknē notika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.
Jauniešiem
Īstenojot Balvu novada pašvaldības projektu „Jaunatnes iniciatīvu centra izveide Balvu novadā”, Brīvības ielā 48, Balvos, 14.oktobrī tika atklāts izveidotais Jaunatnes iniciatīvu centrs „Dinamīts”.
Tā kā projekts tika realizēts ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu, tad centra atklāšanā piedalījās arī Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs.
Kultūra
21. oktobrī Ludzas Tautas namā uzstāsies vieni no spilgtākajiem flamenko mūzikas un deju kolektīviem Eiropā ar pasaulslavenās un sensacionālās spāņu kultūras pērles “CARMEN” koncertuzvedumu!
Sports
Viens no Latvijas labākajiem autosportistiem, daugavpilietis Konstantīns Calko šī mēneša beigās piedalīsies Lemānas Āzijas seriāla pirmajā posmā, sociālajos tīklos pavēstījis braucējs.
Sezonas pirmais posms 28.-30. oktobrī notiks Ķīnas pilsētā Džuhai, bet Calko sacentīsies Slovākijā bāzētās "ARC Bratislava" komandas rindās, kur ar viņu kopā brauks austrālietis Nīls Mastons. Sagaidāms, ka šie sportisti sacentīsies LMP3 klasē.
Nevalstiskās organizācijas
Sabiedrības integrācijas fonds atsāk projektu iesniegumu pieņemšanu valsts budžeta finansētās programmas „NVO līdzfinansējuma programma" ietvaros.
Programmas mērķis veicināt Latvijas nevalstisko organizāciju līdzdalību starptautisku finansētāju atbalstītu projektu īstenošanā, kas vērsti uz sabiedrības integrāciju un pilsoniskas sabiedrības attīstību.
Dažādi
Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) piektdien, 14. oktobrī, no plkst. 13.00 līdz 14.30 rīko 58. ASV prezidenta vēlēšanām veltītu diskusiju, kurā Saeimā pārstāvēto partiju deputāti tiksies ar sabiedrību un diskutēs par vēlēšanu nozīmi Latvijai. Diskusija notiks Daugavpils Universitātē (Koncertzālē, Vienības iela 13, Daugavpilī).
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Atbrīvošanas alejā 95a, 1.st. mazā zāle, Rēzeknes novada dome
Aicinām Latgales reģiona būvniecības speciālistus šā gada 24.oktobrī uz semināru Rēzeknē par Ministru kabineta 2016.gada 12.aprīļa noteikumu Nr.211 “Būvkomersantu klasifikācijas noteikumi” piemērošanu. Semināru rīko Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvnieku asociāciju un Latgales plānošanas reģionu.
Atbrīvošanas aleja 95a, Rēzekne, 1.st. mazā zāle
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvnieku asociāciju un Latgales plānošanas reģionu rīko reģionālo semināru par Ministru kabineta 2016.gada 12.aprīļa noteikumu Nr.211 “Būvkomersantu klasifikācijas noteikumi” piemērošanu.
26.10.2016 10:00 - 12:30 Seminārs uzņēmējiem Kārsavā
Vienības ielā 99, Kārsava
2016.gada 26.oktobrī Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) sadarbībā ar Kārsavas novada pašvaldību organizē semināru esošajiem un topošajiem uzņēmējiem. Semināra norise plānota no plkst.10:00 līdz plkst.12:30 Kārsavas novada Mūzikas un mākslas skolas konferenču zālē Vienības ielā 99, Kārsavā.
26.10.2016 14:00 - 16:00 Seminārs uzņēmējiem Ludzā
Raiņa iela 16, Ludza, 3.st.
Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību organizē semināru esošajiem un topošajiem uzņēmējiem. Semināra norise plānota no plkst.14:00 līdz plkst.16:30 Ludzas novada pašvaldības lielajā konferenču zālē Raiņa ielā 16, Ludzā.
Bērzpils iela 1a, Balvi
LR Ekonomikas ministrija š.g. 2.novembrī Balvos, Balvu novada domē,Bērzpils iela 1a, rīko informatīvu semināru **"
Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte"
Balvu novada dome
Bērzpils iela 1a, Balvi
Rīgas iela 105, Līvāni, Līvānu Kultūras centrs
LR Ekonomikas ministrija š.g. 2.novembrī Līvānos, Līvānu novada kultūras centrā,Rīgas iela 105, rīko informatīvu semināru "
Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte"
Rīgas iela 22a, Latviešu kultūras centrs, Daugavpils
Ekonomikas ministrija š.g. 3.novembrī Daugavpilī, Rīgas ielā 22a (Latviešu kultūras centrs) rīko informatīvu semināru **" Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte"
Daugavpils, Rīgas iela 22a
​Latviešu Kultūras centrs
Daugavpils Latviešu Kultūras centrs, Rīgas iela 22a, Daugavpils
LR Ekonomikas ministrija š.g. 3.novembrī Daugavpilī, Daugavpils Latviešu kultūras centrā,Rīgas iela 22a, rīko informatīvu semināru "Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte"
Kultūras norises
Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā
Latgales Centrālās bibliotēkas rīkotā mācību lektoriju cikla “Latgale ceļā uz Latvijas valsti” otrais mācību lektorijs “Latgales kultūrvides koncepti” notiks š.g. 27. oktobrī plkst. 10.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā. To vadīs Dr.philol. Ilga Šuplinska – literatūrzinātniece, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asociētā profesore, kuras vadībā (2009-2012) tika sagatavota un izdota Latgales kultūrvēsturē tik unikālā Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca.
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"