Latgale.LV
 
LV EN RU
Pirmdiena, 2014. gada 28. jūlijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65420257
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Neliels laika sprīdis ir atlicis līdz brīdim, kad durvis vērs jaunais Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu un inženierzinātņu laboratoriju korpuss, kas tapis ERAF projekta "Daugavpils Universitātes studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana" ietvaros.
Pašvaldības
Rēzeknē jau vairākus gadu desmitus raiti rit visdažādāko pasta pakalpojumu nodrošināšana un nupat pilsētas 1. pasta nodaļa ir kļuvusi par otro modernāko funkcionālās un dizaina koncepcijas pasta nodaļu Latvijā.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Jau trešo gadu Rēzeknes novada pašvaldības rīkotajā konkursā „Rēzeknes novada uzņēmums” tiks noskaidroti un godināti Rēzeknes novada uzņēmēji, kuri veicina uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti. Pretendents uz balvu kādā no deviņām nominācijām var būt pašnodarbinātais, individuālā darba veicējs, kā arī jebkurš komersants, neatkarīgi no tā juridiskā statusa un darbības nozares, kas ir reģistrēts un veic savu saimniecisko darbību Rēzeknes novada teritorijā.
Izglītība
Skolēni, kas šomēnes Indonēzijā 25.starptautiskajā bioloģijas olimpiādē pārstāvēja Latviju, ieguva vienu sudraba un vienu bronzas medaļu, kā arī vienu atzinības rakstu.
Latviju olimpiādē pārstāvēja Aglonas vidusskolas 11.klases skolēns Daniels Krimans, kurš ieguva sudraba medaļu, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniece Katrīna Daila Neiburga, kas izcīnīja bronzas medaļu, Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.klases skolniece Marta Rudzīte, kura ieguva atzinības rakstu, un Daugavpils Krievu vidusskolas liceja 12.klases skolniece Anastasija Škoulepa. Pēdējo reizi sudraba medaļu Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Latvijas pārstāvji izcīnīja 2002.gadā.
Kultūra
Rezultāts ar kvalitātes zīmi. Tā Metāla mākslas simpoziju Rēzekne 2014 ir novērtējuši tā apmeklētāji. Simpozijs ilga nedēļu, kā rezultātā tapa 3 vides objekti Rēzeknes pilsētai.
Kopumā simpozijā piedalās 12 dalībnieki. Simpozija radošā procesa koordinators Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītājs Norberts Kudiņš par simpozija liekāko vērtību uzskata iespēju viņa audzēkņiem pilnveidot savas zināšanas un prasmes talantīgu mākslinieku vadībā. Arī simpozija norises vieta – Rēzeknes Mākslas nama teritorija – ir ļoti atbilstoša šādu aktivitāšu rīkošanai.
Metāla mākslas vides objekti priecēs pilsētnieku un ciemiņus. To konkrēta atrašanās vieta būs zināmā jau tuvākajā laikā.
Tūrisms
Šīs nedēļas sākumā tika uzstādīti 2 jauni tūrisma stendi. Viens no tiem uzstādīts Tilžas centrā, otrs stends uzstādīts pie Balvu novada robežas braucot no Rēzeknes puses stāvlaukumā aiz Ičas tilta. Stendos iespējams aplūkot informāciju par kultūrvēstures objektiem, muzejiem, amatniecību, lauku labumiem, aktīvās atpūtas iespējām un naktsmītnēm mūsu novadā. Ar šiem darbiem noslēdzas projekta “Tūrisma infrastruktūras attīstība Balvu novadā” realizācija. Projekta ietvaros izvietotās tūrisma norādes zīmes un stendi veicinās objektu atpazīstamību un apmeklētību kā arī piesaistīs ceļotāju uzmanību. Tūristiem būs ērtāk atrast un sasniegt apskates objektus kā arī orientēties Balvu novadā.
Lietišķā Latgale
Autoveikals ir ne tikai uzņēmējdarbības veids, bet pierobežā pilda arī svarīgu sociālo funkciju, apgādājot vecākos ļaudis ar visu nepieciešamo un komunicējot ar vientuļajiem, vēsta radio raidījums „Pi myusim Latgolā”.
Sports
Trešdien, 30.jūlijā pasaules „Miera skrējiens 2014” sasniegs Daugavpili. Plkst.15.10 skrējiena dalībnieki no Vecstropu puses ieskries pilsētā un pa 18.novembra ielu, ceļu policijas pavadījumā, dosies uz Vienības laukumu, kur apmēram plkst. 16.00, viņus sagaidot, mazajiem un lielajiem daugavpiliešiem būs iespējams piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Skrējiena dalībnieki kopā ar Daugavpils bērniem skries Medumu virzienā.
Nevalstiskās organizācijas
Šī gada 24. jūlijā, sācies balsojums par 25 labākajām iniciatīvām jauniešu aktīva dzīvesveida atbalstam visā Latvijā, kas pieteiktas Narvesen rīkotajā konkursā Diena kā piedzīvojums. Konkursā kopumā tika iesniegts 41 projekta pieteikums, no kuriem žūrija izvēlējās piecas labākās idejas katrā no reģioniem, kas atbalsta jauniešu iespējas aktīvi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Iedzīvotāju balsojumā tiks noteikts viens labākais jauniešu projekts katrā no reģioniem, kuru īstenošanai Narvesen piešķirs finansējumu 10 000 eiro apmērā.
No Daugavpils novada uz finansējumu pretendē biedrība „Maļinki”, kas vēlas ierīkot jaunu vingrošanas laukumu jauniešiem. Latgales reģionu konkursā pārstāv arī Kārsavas novads, Galēni, Ozolaines pagasts un Preiļi, kas attiecīgi vēlas aprīkot skrituļslidošanas trasi, izveidot pludmales volejbola laukumu un iegādāties ielu vingrošanas trenažierus.
Dažādi
Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu no 7.07.līdz 11.07. notika Baltinavas Kristīgā internātpamatskolas organizētā Diennakts vides izglītības nometne „Pētnieki” (Nr.1-08/257/2014). Nometnes moto „Atklāsim Baltinavas parku no jauna!” Nometnes mērķis- veicināt izpratni par vidi un dabu, radoši izpētīt Baltinavas parka kokus. Nometnē piedalījās Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas un Baltinavas vidusskolas skolēni.
Notikumu kalendārs
Ambeļu pagasts, Daugavpils novads
Daugavpils novada Ambeļu pagastā no 2014. gada 2. līdz 4. augustam pirmo reizi Latvijā notiks permakultūras jeb ilgtspējīgas saimniekošanas festivāls “SOL-MI”, piedāvājot izglītojošus seminārus, praktiskas meistarklases seno un ekobūvniecības prasmju apgūšanai, kā arī aicinot uz kopīgu muzicēšanu un tradicionālajiem dančiem.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Rīga, Vaļņu ielā 1, 4. stāvā
Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 28. jūlijā (plkst. 10:00) un 4. augustā (plkst. 14:00) rīko informatīvus seminārus par projektu iesniegumu iesniegšanu aktivitātē “Pētniecība” EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un stipendijas” ietvaros.
Nacionālās bibliotēkas ēkā
Lai dalītos pieredzē, uzsvērtu tautas kultūrvēstures saglabāšanu un akcentētu amatniecības nozīmi reģionu ekonomikas stiprināšanā, 21.oktobrī Rīgā, jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā norisināsies Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz VAS „Latvijas dzelzceļš” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar kontakttīkla rekonstrukcijas darbiem ceļa posmā Skrīveri - Aizkraukle, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā š.g. 1., 3., 15., 17., 22., 24., 29.un 31.jūlijā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe un maršrutā Rīga – Daugavpils.
04.07.2014 - 24.08.2014 Lielākie pasākumi Balvos šovasar
Balvi
Šovasar Balvos notiks vairāki lieli pasākumi: Starptautiskais tautu deju festivāls „Eima, eima!", Deju mūzikas parāde ,,Vasaras Assorti”, Balvu pilsētas un novada svētki, kā arī 15. Kamermūzikas festivāls.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz SIA „LDZ infrastruktūra” Daugavpils reģionālais centrs iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā sliežu ceļa „A” tipa kapitālā remonta veikšanu ceļa posmā Līksna –c.p.383 km, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Daugavpils.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz VAS „Latvijas dzelzceļš” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar kontakttīkla rekonstrukcijas darbiem ceļa posmā Skrīveri - Aizkraukle, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
ARPC mākslas galerija "Lāde" (pie Rēzeknes pilsdrupām)
Šogad Biedrība „ Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs ” organizē pilsētvides orientēšanās sacensības, visus interesentus aicinām uz piedzīvojumu, kur: Septiņiem pakalniem piekļāvusies, zied Rozes pilsēta. Savos pārmaiņu laikmeta griežos arvien atklāj mums savas daudzšķautņainās dabas un cilvēku sajūtu pasauli. Arī 1.augusta krēslas skautā pilsēta ļaus sevi: atklāj, iepazīsti, sajūti!
Višķi, Višķu stadions un tā apkārtne, Daugavpils novads
Daugavpils novada Višķos notiks Latvijas mednieku festivāls „Minhauzena svētki 2014".
Laiks un vieta: 2014.gada 1.- 3.augusts, Višķi, Višķu stadions un tā apkārtne. Dalībnieki: festivālā aicinātas piedalīties mednieku formējumu komandas un to līdzjutēji. Ieteicamais sacensību dalībnieku skaits komandā – 15. Dalībnieku vecums, dzimums un meistarība nav limitēti. Festivāla sacensību vērtējumā piedalās tikai pieteiktie dalībnieki. Katrs dalībnieks drīkst startēt tikai vienā komandā un papildus citām sacensībām tikai vienā šaušanas veidā.
09.08.2014 10:00 - 19:00 Rēzeknes novadā notiks Aviācijas diena
Lidlauks "Rēzekne", Audriņu pagasts, Rēzeknes novads
9. augustā lidlaukā “Rēzekne”, Audriņu pagastā, visus interesentus aicina vēl nebijis pasākums — Rēzeknes novada Aviācijas diena, kurā ikvienam būs iespēja ielūkoties romantiskajā aviācijas pasaulē un pacelties augstu gaisā, lai palūkotos, cik skaists ir mūsu novads no putna lidojuma. Pasākumā būs apskatāma arī Valsts robežsardzes koledžas tematiskā izstāde.
Biedrība "Baltā māja", Stacijas iela 2, Līvāni
Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija rīko informatīvo kampaņu valsts portālam www.grutnieciba.lv. Kampaņas ietvaros dažādās Latvijas pilsētās vasaras laikā tiks organizētas bezmaksas zināšanu pēcpusdienas topošajiem vecākiem, kurās būs iespēja uzzināt gan ginekoloģes padomus par veiksmīgas grūtniecības norisi, gan izprast savas sajūtas un pārmaiņas emocionālā līmenī, gatavojoties bērniņa ienākšanai ģimenē.
Izstādes
04.07.2014 - 03.08.2014 Pētera Džigura dvēseles dziesma
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
No 4.jūlija līdz 3.augustam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma mākslinieka Pētera Džigura 70. dzīves jubilejai veltītā gleznu un grafikas darbu izstāde „Sirds dziesma lai skan!”
Kultūras norises
01.08.2014 20:00 - 31.08.2014 18:00 Kultūras notikumi augustā Latgales vēstniecībā GORS
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Augusts Latgales vēstniecībā GORS ar jaunās sezonas sparu tiks uzsākts kino un mūzikas zīmē, kad nedēļas nogales baudīt Latgalē īpaši tiek gaidīti viesi no tuvākām un tālākām vietām.
Lakstīgalu sala, Viļāni
2.augustā Lakstīgalu salā, Viļānos, jau 14.gadu pēc kārtas Tautas muzikantu svētkos pulcēsies tautas muzikanti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas un upes krastos atkal skanēs senas un jaunas melodijas gan vecmeistaru, gan mūsdienu kapelu un folkloras kopu izpildījumā.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"