Latgale.LV
 
LV EN RU
Sestdiena, 2015. gada 31. janvāris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
No 6. līdz 8. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies 22. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2015, kurā savu tūrismu piedāvājumu prezentēs arī Latgales reģions.
Pateicoties Latgales Plānošanas reģiona un Latgales Reģiona attīstības aģentūras mērķtiecīgam darbam, kā arī Latgales pašvaldību atbalstam, reģiona stendā tiks ietverts plašs tūrisma piedāvājums, kas pieejams Latgalē – naktsmītnes, apskates objekti, aktīvā tūrisma iespējas u.c..
Pašvaldības
31. janvārī plkst. 16:00 Preiļu novada kultūras centrā (Raiņa bulvāris 28) notiks ilgi gaidītā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonija.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
2015. gada februārī un martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas Latgales un Kurzemes reģionā notiks ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.
Izglītība
23. janvārī Belostokas Tehnoloģiju Universitātē (Bialystok University of Tehnology) norisinājās starptautiskais biznesa forums „Starptautiskā biznesa pieredze studentiem, mācībspēkiem un uzņēmējiem: Polijas, Lietuvas un Latvijas perspektīvas”. Starptautiskajā biznesa forumā piedalījās Rēzeknes Augstskolas (RA) Ekonomikas un vadības fakultātes docētāji, studenti un Rēzeknes uzņēmēji.
Uzņēmējdarbība
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 4.marta līdz 13.maijam rīkos mācību semināru „KO PAŠVALDĪBA VAR SNIEGT UZŅĒMUMAM/ KĀ PAŠVALDĪBAI SADARBOTIES AR UZŅĒMĒJIEM” Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Kultūra
29. janvārī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde poļu rakstnieces Dorotas Maslovskas (Dorota Masłowska) lugai „Pie mums viss kārtībā” Lucinas Sosnovskas (Lucyna Sosnowska) režijā. Tā būs patiesa komēdija par absurdo realitāti, kurā tiek vērsta uzmanība pasaulei, kādu mūsdienās cilvēki paši ir radījuši – kādu dzīves stilu mēs dzīvojam, kādas vērtības lolojam un kādas tiesības aizstāvam.
Tūrisms
Daugavpils novada SIA "Beibuks" piedāvā zemledus makšķerniekiem pārvietojamos zvejas namiņus uz pontoniem vai slēpēm.
Mobilā zvejas namiņa zemledus makšķerniekiem komplektācija, izmēri un materiāli var būt dažādi.
Dažādi
Kā informē "Dienvidlatgales NVO atbalsta centra" koordinators Oskars Zuģickis, ir veiksmīgi noslēgusies Latgales NVO projektu programmas projektu pieņemšana, kas noritēja no 15.decembra līdz 26.janvārim.
Notikumu kalendārs
Rēzeknes novads
Tev ir ideja, kuru vēlies īstenot, bet nezini kā, VAI, ja vēlies būt radošs un radīt inovatīvas idejas un tās arī attīstīt, tad piedalies Latgales reģiona jauniešu neformālās izglītības apmācībās „Radošums ir ledlauzis”.
PIESAKIES apmācībām, aizpildot pieteikuma anketu http://ejuz.lv/radosumslatgale līdz 2015. gada 30. janvārim. Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2015. gada 2. februārim (ieskaitot)
Teātris
29.01.2015 18:30 - 01.02.2015 17:00 Daugavpils teātrī top poļu režisores izrāde
Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils
29. janvārī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde poļu rakstnieces Dorotas Maslovskas (Dorota Masłowska) lugai „Pie mums viss kārtībā” Lucinas Sosnovskas (Lucyna Sosnowska) režijā. Tā būs patiesa komēdija par absurdo realitāti, kurā lomas atveidos Vera Hramņikova, Jeļena Ņetjosina, Žanna Lubgāne, Egils Viļumovs, Miroslavs Blakunovs u. c.
Dažādi notikumi
Rēzeknes pilsēta
Jaunā gada sākumā piedāvājam ieskatu lielākajos kultūras notikumos Rēzeknē 2015.gadā, kad svinam pilsētas 730.jubileju, lai rēzeknieši un viesi, kurus gaidām ciemos, var saplānot atpūtas laiku.
Izstādes
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
Līdz 31.janvārim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma izstāde no muzeja krājuma „Šodienas atmiņas pagātnē”, kas veltīta muzeja pastāvēšanas 55.gadadienai. Izstādē skatāmi no 2009. līdz 2014.gadam ienākušie jaunieguvumi – mēbeles, rokdarbi un ikdienā lietotie sadzīves priekšmeti, kas raksturo muzeja dzimšanas laiku.
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
No šodienas līdz pat februāra beigām Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu kopīga darbu izstāde „Atvērts”.
Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no Slovākijas ierodas fotogrāfiju izstāde pēc pasaules turnejas pa tādām abu Atlantijas okeāna krastu pilsētām kā Kembridža, Brisele, Ņujorka, Otava, Vīne un Roma. Izstāde ir apskatāma Daugavpilī no 2015. gada 17. janvāra.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
20. janvārī plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks izstādes “Grāmatu grafika” atklāšana. Izstādē būs apskatāmi darbi no bibliofila Nikolaja Milina ekslibru kolekcijas.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
Lietuviešu mākslinieces Zitas Inčirauskienes izstāde „Rakstu zīmes” Rēzeknē ir pagarināta un būs apskatāma līdz 21.februārim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102)!
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
2015. gada 28. janvārī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā tiks atklāta Pētera Martinsona grafikas izstāde “Pēteris Martinsons. Grafika”.
Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā tiek rīkota ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atbalstu. Izstāde būs skatāma no 20. janvāra līdz 19. februārim.
Kultūras norises
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Līdz ar Latvijas Nacionālās operas viesizrādi “Nabuko” sāksies Latgales vēstniecības GORS 2015. gada kultūras notikumi. Argentīnas etno džeza dīva Sofia Rei, Kreivijas blūzroka leģenda Jevgēnijs Marguliss, ilgi gaidītā Nacionālā teātra viesizrāde “Latgola.lv”, Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks 2014” un citi lieliski pasākumi iesāks Jaunā gada kultūras baudas Rēzeknē.
"Lietišķā Latgale" piedāvā

"Pi myusim Latgolā!"Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"