Latgale.LV
 
LV EN RU
Piektdiena, 2015. gada 28. augusts
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Mēs klusējot paliekam...
Vēji šalko un mierina mūs,
Bet tava vieta, kas bija šai dzīvē,
Ir, bija un vienmēr būs.

(N. Dzirkale)

Latgales plānošanas reģions izsaka visdziļāko līdzjūtību Antona Ušpeļa tuviniekiem, viņu mūžībā pavadot!

Jaunākās ziņas
Sakārtojot ceļu un transporta sistēmu, veidojot komercdarbībai piemērotu vidi, infrastruktūru un nodokļu pieeju, kā arī veicinot tūrismu, Latgalē tiks rasts atspēriena punkts turpmākai izaugsmei, taču tās veicināšanā ir aktīvi jāiesaistās reģionā dzīvojošajiem cilvēkiem, piektdien paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.
Pašvaldības
Šī gada 22. augustā Kroma kolnā (Dagdas novada Andrupenes pagasta Priežu kalnā) krāšņi aizvadīti ikgadējie Kroma kolna svētki, kas pirmo reizi pulcēja dažādus vēstures rekonstruktoru un cīņu klubus, folkloras kopas, kā arī ar daudzus interesentus.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Šā gada 11.augustā Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas atbalsta programmas “Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” nosacījumos, paplašinot atbalsta saņēmēju loku un paaugstinot atbalsta intensitāti līdz 90% komersantiem, kuru darbība ir saistīta ar Krievijas Federācijas noteiktajiem ierobežojumiem pakļauto preču eksportu.
Izglītība
21. augustā Rēzeknes Augstskolā (RA) notika ekspertu diskusija „Rēzeknes Augstskolas attīstības stratēģijas galvenie akcenti Latgales reģiona nākotnes redzējuma kontekstā”.
Uzņēmējdarbība
Lai iesaistīt uzņēmējus inovācijas attīstību veicinošā aktivitātē, kas rezultēsies ar tehnoloģiju attīstības un inovācijas infrastruktūras centru izveidi biznesa un zinātnes sadarbībai, š. g. 12. augustā Daugavpils Universitātē (Vienības ielā 13) Senāta sēžu zālē (214. aud.) pulksten 15:00 norisināsies Latvijas uzņēmumu pieprasījuma un piedāvājuma izpētei veltīts informatīvs pasākums.
Kultūra
Sestdien, 1. augustā, savu 50 gadu jubileju svinēja Mērdzenes pagasta etnogrāfiskais ansamblis „Mārga”. Aizvadītajā nedēļas nogalē raidījums „Pi myusim Latgolā” viesojās pie ilggadējām ansambļa dalībniecēm – Austras Golubovas un Aneļas Silkānes, kuras savu dziesmu pūru, kopā ar „Mārgu” izdzied jau pusgadsimta garumā.
Dažādi
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par izmaiņām maršrutu Nr. 7983 Rīga-Daugavpils un Nr. 7493 Rīga-Ilūkste kustības sarakstos sākot ar š.g. 1. augustu.
Izklaide


Notikumu kalendārs
Svētki
Kārsavas novads
No 22. augusta līdz 30. augustam Kārsavas novadā notiks ikgadējie novada svētki, kuri pulcina iedzīvotājus un viesus kopīgā kultūras baudīšanā, sporta sacensībās un vietējo mājražotāju meistarojumu baudīšanā.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Latgales plānošanas reģions
Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs š.g. 4.augustā izsludina "Latgales NVO projektu programmu 2015", kuras mērķis ir veicināt Latgales plānošanas reģionā pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu.
Gadatirgi
Balvi
12. septembrī Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra notiks ikmēneša tradicionālais lauku labumu tirdziņš. Aicinām apmeklēt tirdziņu, lai iegādātos dažādus lauku labumus, amatniecības izstrādājumus, sezonas ogas un dārzeņus no vietējiem zemniekiem, mājražotājiem un amatu meistariem! Kultūras programmu šoreiz piedāvās Balvu novada Tilžas pagasta kultūras kolektīvi.
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no 13. augusta līdz 10. septembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā skatāma Sandras Prikules fotogrāfiju izstāde „Ceļa rādītāja”.
Seko līdzi


 
 
 
"Lietišķā Latgale" piedāvā

Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"