Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2014. gada 24. aprīlis
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis/fakss 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65420257
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65423801
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
Latgales plānošanas reģions Igaunijas, Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Tour de Latgale and Pskov” ietvaros ir izdevis jaunu tūrisma ceļvedi „Latgale Vieno!”, kurā ir apkopots viss plašais Latgales reģiona tūrisma piedāvājums.
Jaunajā ceļvedī ir pieejama informācija par kultūras tūrisma iespējām, aktīvo atpūtu, Latgales dabas bagātībām, amatniecības tradīcijām, Latgales kulinārā tūrisma brīnumiem, iekļauta arī informācija par reģiona jaunākajiem tūrisma objektiem, kas nesen sākuši uzņemt apmeklētājus, bet jau ir paspējuši iemantot atpazīstamību gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.
Jaunākās ziņas
Aprīļa vidus Latgales vēstniecībai GORS nesis patīkamas ziņas par „GORS” zīmola un koncertzāles ēkas projekta atzinību atbilstošo jomu profesionāļu vidū. Galvenā balva radošās izcilības festivālā Adwards2014 un nokļūšana Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 pusfinālistu vidū ir patīkams novērtējums par padarīto un lielisks stimuls aizsākto darbu un virziena turpināšanai.
Pašvaldības
Šī gada 29. aprīlī Ludzas pilskalnā notiks unikāla vēstures rekonstrukcijas projekta atklāšana, kas tapis ar Latgales Reģiona attīstības aģentūras un Ludzas pilsētas domes atbalstu.
Šī ir pirmā šāda veida mobilā aplikācija Baltijas valstīs, kas tiek balstīta uz virtuāli papildinātās realitātes tehnoloģijām un kas ļauj tās lietotājam ar sava planšetdatora palīdzību atgriezties vairākus simtus gadu atpakaļ, ieraudzīt Ludzas Livonijas ordeņa pils ārējo un iekšējo veidolu, kā arī uzzināt daudzus faktus par tā laika Livonijas pils vēsturi un ikdienu.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Pašvaldību iestādes „Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvalde” Uzraudzības padome 2014. gada 16. aprīlī apstiprinājusi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) Attīstības plānu 2014.–2020. gadam galīgajā redakcijā. Attīstības plāns ir nozīmīgs speciālās ekonomiskās zonas teritorijas attīstības dokuments, kas kopā ar vietējo pašvaldību plānošanas dokumentiem ir pamats investīciju, Eiropas Savienības un citu ārējo finanšu resursu piesaistei, jaunu uzņēmumu izveidei un RSEZ teritorijas attīstībai.
Izglītība
No 3. līdz 4. aprīlim Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes dizaina studiju programmu „Interjera dizains”, „Apģērba dizains un tehnoloģija” un maģistra studiju programmas „Dizains” studenti un RA docētāji D. Apele un V. Paurs viesojās Pleskavas Valsts universitātē, lai piedalītos starptautiskajā konferencē un atklātu studentu darbu izstādi.
Uzņēmējdarbība
Latvijas valsts kā agrārās zemes statuss pamazām sāk atjaunoties. Savu ieguldījumu ienes mazās saimniecības, kas specializējās lopkopībā, bet ir arī vērienīgāki veikumi. Par tādu var uzskatīt jaunās lopkopības saimniecības izveidošanu Preiļu novadā. Aizkalnes pagastā a/s "Preiļu siers" izveidojis meitasuzņēmumu "Gaigalas" un turpmāk pienu iegūs no 500 govīm, izmantojot modernākās iekārtas.
Kultūra
Aizvadot Lieldienas, Daugavpils teātris jau maijā aicina apmeklēt tikpat gaišus iestudējumus. Maija mēnesī būs gaidāma pirmizrāde režisora Ivara Lūša komēdijai, kā arī netiks aizmirsts par vismazākajiem skatītājiem, bet vasaras noskaņas un dvesma tiks ienesta ar izrādi „Vosorys Saulgrīžu burvesteibys”.
Lietišķā Latgale
Ari itymā nedeļā gaidoms iņteresnys raidejumu cikls "Pi myusim Latgolā":
  • catūrtdin 17:30 atklousim, ar kū puorsteigs Latgolys pūdnīku dīnys (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00);
  • pīktdin 18:30 īpasazeisim ar myusu "vuolyudzānim" (atkuort.sastdīņ 13:00);
  • sastdin 16:00 runuosim par latgalīšu fenomenu iz Reigys teātra skotuvis - Latgola.lv-2 (atkuort.svātdīņ 16:00).
Sports
17.aprīlī Liepājā notikušajā "Lieldienu turnīrā" sporta vingrošanā Daugavpils Vingrošanas Olimpiskā centra audzēknēm izdevās lielisks starts - pirmajā sporta klasē 26 dalībnieču konkurencē daugavpilietēm tika viss goda pjedestāls, informē Vingrošanas Olimpiskā centra vadītājs un treneris Aivars Plāte.
Dažādi
Pagājušo sestdien, 19. aprīlī Latgales mākslas un amatniecības centrā, noslēdzās Līvānu mākslinieku un fotogrāfu darbu labdarības izsole, veltīta Līvānu Svētā Ercenģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcai.
Notikumu kalendārs
Teātris
Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils
Turpinām tradīcijas. Arī šajā sezonā Daugavpils teātrī viesosies Lietuvas Krievu drāmas teātris no Viļņas. Pagājušajā gadā bija skatāms iestudējums „Svoločnaja ļubov”, bet šogad skatītājiem būs iespēja apmeklēt Fransisa Vēbera komēdiju „Užin durakov”. Viesizrāde gaidāma 27. aprīlī 17.00.
Dažādi notikumi
Latvija
Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz SIA „Skonto būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils un perona demontāžu Ozolsalas stacijā, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā no 2014.gada 6.janvāra līdz 2014.gada 31.maijam.
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto Būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehniskā „loga” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto Būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otra sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri – Krustpils, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā šā gada 8., 10.,15., 17., 22., 24.un 29.aprīlī.
14.04.2014 11:00 - 27.04.2014 11:00 Lieldienu ripināšana Rēzeknē
Rēzeknes pilsēta
Lieldienu laikā kristīgās tradīcijas savijas ar senajām un mūsdienu tautas tradīcijām, tomēr visos laikos nemainīga ir svētku svinēšana ģimenes lokā. Rēzeknē arī šogad ikviens ir aicināts svētku brīvdienas pavadīt kopā ar ģimeni.
22.04.2014 16:00 - 26.07.2014 16:00 Par ielu rekonstrukciju Rēzeknes pilsētā
Rēzeknes pilsēta
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Rēzeknes pilsētas domes, Latgales plānošanas reģions informē, ka sakarā ar projekta „Atbrīvošanas alejas posmā no Kosmonautu ielas līdz Maskavas ielai rekonstrukciju, Rēzeknē” ieviešanu, tiks slēgti dažu ielu posmi.
Preiļu novada kultūras centrs, Raiņa bulvāris 28, Preiļi
Preiļu Mūzikas un mākslas skola aicina visus absolventus un bijušos skolotājus uz 50 gadu jubilejas pasākumu 26. aprīlī plkst. 18.00 Preiļu novada Kultūras centrā, Raiņa bulvārī 28. Saviesīgā daļa - Preiļu Mūzikas un mākslas skolas telpās, Raiņa bulvārī 26.
28.04.2014 09:00 - 12:00 Asins donoru diena Feimaņos
Feimaņu pagasta padome, Feimaņu pagasts, Rēzeknes novads
Nākamnedēļ Valsts asinsdonoru centrs rīkos izbraukumu uz Feimaņu pagasta padomi, Feimaņu pagastā, Rēzeknes novadā. Donoru diena norisināsies 28.04.2014. datumā no plkst. 9.00-12.00.
Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22a), Daugavpils
Šī gada 28. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē uz koncertu aicina Viļņas jauniešu bigbends "The Magic Time Orchestra".
Latgales vēstniecības GORS Mazā zāle, Pils iela 4, Rēzekne
Otrdien, 2014. gada 29. aprīlī plkst. 18:00, Austrumlatvijas koncertzālē, mazajā zālē notiks Lilijas Liporas veidoto horeogrāfisko uzvedumu „Abi” un „Būt kopā” pirmizrāde. Laikmetīgās dejas izrādi-velodeju „Abi” prezentē velotriālists Jānis Lācis un dejotāja Eva Vancāne.
Kultūras norises
Daugavpils
No 2. aprīļa līdz 16. maijam Daugavpilī norisinās ikgadējās Mākslas dienas.
Šī gada pasākumu klāsts Daugavpilī ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Mākslas dienu ietvaros jau ir un vēl tiks atklāta virkne izstāžu, kurās aplūkojami gan topošo, gan jau pasaules mērogā zināmu mākslinieku darbi.
Kopumā Mākslas dienās Daugavpilī tiek piedāvātas 19 izstādes dažādās pilsētas izstāžu zālēs.
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Aprīlis Latgales vēstniecībā GORS aizritēs dejas zīmē – horeogrāfiskās prasmes demonstrēs gan savējie - deju studija „Dynamic Hit” un deju kopa „Dziga”, gan tālāki viesi - sporta deju lietpratēji no visas Latvijas un flamenko deju kompānija „Jesus Carmona & Cia” no Barselonas. Tomēr visnozīmīgākais notikums šomēnes būs Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Latgales vēstniecības GORS ērģeļu „Johannus Ecclesia” ieskandināšanas koncerts kopā ar Ivetu Apkalnu un kamerorķestri „Sinfonietta Rīga”.
Daugavpils novada Kultūras centrs, Dobeles iela 30, Daugavpils
Sestdien, 26. aprīlī, plkst. 17.00 Daugavpils novada Kultūras centrā (Dobeles ielā 30) notiks Tautas deju ansambļa „Līksme” 45 gadu jubilejas sarīkojumus „Jūtas bez vārdiem”.
Apmācības
Viesu nams "Rāznas līcis", viesu nams "Rāznas Ezerkrasti", Rēzeknes novads
TEV ir mērķis, bet nezini, kā to sasniegt? Varbūt vēl nezini, kāds ir TAVS mērķis? Ir ideja, bet trūkst atbalsta vai iedvesmas, lai to realizētu?
Piedalies Latgales reģiona jauniešu apmācībās „Mērķē augstāk!”
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"