Latgale.LV
 
LV EN RU
Trešdiena, 2014. gada 3. septembris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Cienījamie skolēni, studenti un pedagogi!

Latgales plānošanas reģions un Latgales Reģiona attīstības aģentūra sveic Jūs jauno mācību gadu uzsākot!
Vēlam Jums panākumus, izturību, dzīvesprieku un drosmīgas idejas!
Jaunākās ziņas
Žurnāla IEVA 27. augusta numurā apceļojam Preiļus un iepazīstam latgaliešu stiprumu un gudrību. Žurnālā lasi par etnomūziķi Kristīni Kārkli-Puriņu, kinorežisoru Jāni Streiču, Daini Skuteli, leļļu meistari Vladlenu, uzņēmuma Re&Re vadītāju Aināru Pauniņu, Mariju Aglonieti un citiem.
Pašvaldības
22. augustā Dagdā ieradās vērtēšanas komisija, kurā piedalījās gan Latvijas pašvaldību savienības, gan vairāku ministriju, gan Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā, gan laikraksta „Latvijas Avīze”, gan konkursa ģenerālsponsora Swedbank AS pārstāvji.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Finanšu ministrija (FM), lai mazinātu Krievijas embargo pārtikas precēm ietekmi uz vietējiem ražotājiem, ir nākusi ar iniciatīvu izstrādāt Ministru kabineta (MK) instrukciju zaļā publiskā iepirkuma prasību piemērošanai pārtikas preču un ēdināšanas pakalpojumu iepirkumiem. Tāpat FM ir izstrādājusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas sniegtu deleģējumu MK izdot noteikumus zaļā publiskā iepirkuma prasību piemērošanai dažādām preču grupām.
Izglītība
19., 20. un 21. septembrī Rēzeknes Augstskola (RA) sadarbībā ar Tallinas Universitāti (Igaunija), P.M. Mašerova vārdā nosaukto Vitebskas Valsts universitāti (Baltkrievija) un Maskavas Pilsētas Pedagoģisko universitāti (Krievija) rīko III starptautisko zinātniski praktisko konferenci „Māksla un mūzika kultūras diskursā”. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, var droši teikt, ka konference ir ieguvusi ļoti plašu sabiedrisko rezonansi, tajā ir piedalījušies vairāk nekā 250 dalībnieki, zinātnieki un praktiķi ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Grieķijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Baltkrievijas, Krievijas.
Uzņēmējdarbība
Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) komercsabiedrībās 2014. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2013. gadā, pieaudzis kopējais apgrozījums un produkcijas eksporta rādītāji. Kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos RSEZ komercsabiedrības eksportējušas produkciju par 15,32 miljoniem eiro. Kopējais RSEZ uzņēmumu apgrozījums šajā laika periodā bija 31,86 miljoni eiro.
Kultūra
6.un 7.septembrī Rēzeknē ar teatralizētu gājienu no vecās mājas uz jauno un plašu svētku programmu tiks uzsākta teātra-studijas “Joriks” jaunā 25.sezona renovētajā ēkā Atbrīvošanas alejā 97, kur iesākumā darbojās kinoteātris “Zvaigzne”, pēc tam – atpūtas centrs “Rēvis”, tagad šeit izvietosies Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams.
Lietišķā Latgale
Ari itymā nedeļas nūgalē gaidoms lobs raidejumu cikls "Pi myusim Latgolā":
  • catūrtdin 17:30 - atkluosim, cik modernai tān Zīmeļlatgolā pasuokušs sorguot kuļturas montuojumu (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00);
  • pīktdin 18:30 - myusu pusē vaicuosim lynus i skaidruosim voi Latgola vys vēļ ir lynu kūpieju zeme (atkuort.sastdīņ 13:00);
  • sastdin 16:00 - gastiesim pi Valentīnas Mičules - dobyszineibu školuotuojas ar folkloru dvieselē - i uzzinuosim, kai jaunīšus dasaisteit tradicionālajai folklorai (atkuort.svātdīņ 16:00).
Nevalstiskās organizācijas
Latgales reģiona novadu iedzīvotāji, uzņēmēji, organizācijas aicināti atbalstīt ar ziedojumiem nozīmīga projekta īstenošanu -pieminekļa izgatavošanu un uzstādīšanu, grāmatas (1500 eksempl.) izdošanu, CD „Promesa” izdošanu, kas veltīti monsinjora Pētera Vilcāna piemiņas saglabāšanai Latgalē.
Latgaliski
Vīneigais latgaliski rokstūšais kulturys portāls „Latgalīšu Kulturys Gazeta” aba lakuga.lv itūšaļt jau ir palics jau par vīnu nu latgalīšu kulturys vierteibom. Portalā vīnuvīt ir pīejama jaunuokuo informaceja par Latgolys i latgalīšu tradicionaluos i laikmeteiguos kulturys aktualitatem, izsmeļūši i profesionaļu veiduoti roksti par regiona viesturi, kulturu i nūzeimeigom personom. Taipat tei ir vīta, kur jaunajim i jau pīredzis boguotajim latgalīšu literatim i muzikim ir īspieja laseituojus īpazeistynuot ar sovu daiļradi. Bīži viņ portala laseituoji ir pyrmī, kas izzynoj par aktualitatem latgalīšu muzykā. Portals ir palics par sova veida latgalīšu puļciešonuos vītu škārsteiklā.
Dažādi
Latvijas – Krievijas pierobežas sadraudzības projekta “Forget a hurry” ietvaros, no 18. augustā līdz 22. augustam, Kārsavā noritēja bērnu un jauniešu vasaras nometne "Mākslai nav robežu", kurā jaunie mākslinieki un literāti darbojās radošajās meistarklasēs, attīstīja sevī radošo potenciālu un iepazina latviešu, latgaliešu kultūru.
Notikumu kalendārs
Konferences
Viesnīca “Dinaburg”, Dobeles iela 39, Daugavpils
Jaunieši, pašvaldību (tai skaitā – pašvaldību jauniešu centri), valsts un nevalstiskā sektora pārstāvji – tiekamies Latgales reģionālajā jauniešu konferencē, lai iepazītos viens ar otru, dalītos ar savu pieredzi, dzirdētu veiksmes stāstus, veidotu sadarbību un novērtētu jauniešus kā resursu Latgales reģiona attīstībai! Pieteikšanās līdz 2014.gada 16.septembrim.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Latgale
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 26. augusta līdz 2015. gada jūnijam rīkos mācību seminārus Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Preiļu biznesa inkubators, Koperatīva iela 6, Preiļi
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru, 2014.gada 10.septembrī plkst 11.00-14.00 Preiļu biznesa inkubatorā (Kooperatīva iela 6, Preiļi) uzaicina pašvaldību pārstāvjus uz reģionālo semināru „Jaunais būvniecības procesa regulējums, tā piemērošana”. Semināra mērķis ir informēt pašvaldību pārstāvjus un citus interesentus par jauno būvniecības procesa regulējumu, kurš stāsies spēkā 2014.gada 1.oktobrī. Aicinām reģistrēties semināram līdz 09.septembrim sūtot vārdu uzvārdu, pārstāvēto organizāciju un kontaktinformāciju uz e-pastu: oskars.zugickis@latgale.lv
2014. gada 20.-21.septembris, viesnīca „Hotel Jūrmala SPA”, Jūrmala
Brīvprātīgais, ja esi piedalījies ES programmas "Jaunatne darbībā" apakšprogrammā "Eiropas Brīvprātīgais darbs" un īsāku vai garāku laiku bijis EBD brīvprātīgais kādā citā valstī, Latvijas Nacionālā aģentūra (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra) organizē ikgadējo bijušo brīvprātīgo tikšanās pasākumu jeb ex-brīvprātīgo tikšanos, kurā satiksies visi, kuri no Latvijas devušies EBD.
Nacionālās bibliotēkas ēkā
Lai dalītos pieredzē, uzsvērtu tautas kultūrvēstures saglabāšanu un akcentētu amatniecības nozīmi reģionu ekonomikas stiprināšanā, 21.oktobrī Rīgā, jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā norisināsies Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Izstādes
22.08.2014 15:00 - 06.09.2014 17:00 Antons Ušpelis “…nu mans kamols ir gadiem biezs”
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
22.augustā plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Antona Ušpeļa 70.dzīves jubilejai veltītās KERAMIKAS IZSTĀDES “…nu mans kamols ir gadiem biezs” ATKLĀŠANA! Izstādē ar gleznām un keramikas darbiem piedalās arī Aivars, Vēsma un Jumis Ušpeļi.
Izstāde skatāma līdz 6.septembrim.
29.08.2014 15:00 - 28.09.2014 15:00 Karīnas Ludboržas otrais PAKĀPIENS
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
29.augustā plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiek atvērta jaunās mākslinieces Karīnas Lubdoržas izstāde “Pakāpiens II”, kas atklāj autores līdz šim paveikto virzībā uz priekšu pa pakāpienam pretī profesionālai pilnībai.
Izstāde skatāma līdz 28.septembrim.
Kultūras norises
Rēzeknes pilsēta
Zinību mēnesī – SEPTEMBRĪ – Rēzeknē piedāvājam bagātīgu un dažādu kultūras programmu – ir vērts izbaudīt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu, Teātra-studijas “Joriks” jaunās sezonas un jaunās ēkas atklāšanas pasākumus, 10.Baroka mūzikas dienas, 8.Starptautisko teātru festivālu “Soli pa solim” un vēl citus košus un krāsainus notikumus, kas katra personīgajā dzīvē var ienest skaistas un neaizmirstamas izjūtas.
03.09.2014 16:00 - 26.09.2014 18:00 Septembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Latgales vēstniecībā GORS septembrī paredzēti vairāki pasākumi: Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, Goran Gora, Baroka mūzikas dienas Rēzeknē ar operu „Māja Mītelim” un kamermūzikas koncertu, Dabasu Durovys, Klaipēdas jaunatnes teātris, Rēzeknes kamerorķestris un grupa „Credo”.
Apmācības
Ziemeļlatgales biznesa centrs, Vidzemes iela 2b, Balvi
2014. gada 10. un 11. septembrī Balvu novada pašvaldības aģentūras Ziemeļlatgales Biznesa centrā, Vidzemes ielā 2B, Balvos aicinām lauksaimniecības produkcijas ražotājus, mājražotājus piedalīties arodapmācībā 16 akadēmisko stundu apjomā!
Līdzdalības maksājums 21.34 EUR.
Vietu skaits ierobežots. Apmācību noslēgumā sertifikāts.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"