Latgale.LV
 
LV EN RU
Svētdiena, 2016. gada 29. maijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Pašvaldības
„Mēs nevaram izlikties neredzam, ka mūsu pašu pierobežā iedzīvotājiem ir grūtības piekļūt sabiedriskajiem medijiem. Sliktās apraides dēļ daudzi jau gadiem nespēj normāli skatīties Latvijas Televīzijas kanālus vai klausīties Latvijas Radio programmas, par ko pārliecinājāmies, tiekoties ar pierobežas iedzīvotājiem,” pēc izbraukuma sēdes Latgalē sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Ceturtdien, 2016.gada 19.maijā, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu „Latgales speciālās ekonomiskās zonas likums”, ar kuru ir paredzēts izveidot jaunu speciālo ekonomisko zonu (SEZ) Latgales reģionā. Par Latgales SEZ izveidošanu šodien nobalsoja 89 deputāti.
Izglītība
Jau ierasts, ka Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studiju virziena „Ražošana un pārstrāde” studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” studenti pavasara semestrī ir aktīvi radošo rezultātu prezentēšanā un mācību braucienos.
Kultūra
Tūrisms
Pagājušo sestdien, 21. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā izzinošā un radošā atmosfērā tika aizvadīta Muzeju nakts 2016.
Sabiedriskais transports
Latgales plānošanas reģions informē, ka Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, atsaucoties uz Daugavpils novada iedzīvotāju ierosinājumu, ir veikusi grozījumus pārvadātāja SIA „Daugavpils AP” reģionālajā vietējās nozīmes maršrutā Nr. 6157 Daugavpils-Pastarati
Izklaide
Pagājušo sestdien, 21. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā izzinošā un radošā atmosfērā tika aizvadīta Muzeju nakts 2016.
Vide
Aizvadītajā nedēļā noslēdzās a/s „Latvijas Valsts meži” rīkotā pasākuma „Meža dienas” aktivitātes, kas norisinājās teju 2 mēnešu garumā. Šajā laikā, visā Latvijā tika rīkotas izglītojošas lekcijas, talkas, praktiskās nodarbības, mežu stādīšana un citas aktivitātes, kurās iesaistīties bija aicināts ikviens interesents. Lai arī nu „Meža dienas” aptver visu Latviju, tomēr jāatzīst, ka to pirmsākumi meklējami tieši Latgalē. Tāpēc radio raidījums „Pi myusim Latgolā” devās uz Varakļāniem, kur kopā ar vietējo aktīvistu Viktoru Brišku raidījuma veidotāji meklēja pirmajās „Meža dienās” stādītos kokus un centās vairāk iepazīt šo videi draudzīgo tradīciju.
Notikumu kalendārs
Daugavpils
2. jūnijā Daugavpilī norisināsies IV Starptautiskais Austrumbaltijas biznesa forums. Šis notikums sakrīt ar reģionam ļoti svarīgu lēmumu. Saeima ir pieņēmusi Latgales speciālās ekonomiskās zonas likumu, kas būtiski sekmēs Latgales reģiona attīstību, jaunu darba vietu radīšanu un ieguldījumu piesaisti ražošanas un infrastruktūras attīstībai.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
07.06.2016 16:00 - 18:00 Uzņēmējdarbības seminārs jauniešiem
Ludzas BJC telpās
Lai motivētu jauniešus attīstīt savas biznesa idejas un iedrošinātu pievērsties uzņēmējdarbībai, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Latgales uzņēmejdarbības centru organizē semināru. Tajā varēs iepazīties ar vairāku Ludzas uzņēmumu veiksmes stāstiem, biznesa attīstības metodēm, komandas veidošanas pamatiem, līdzekļu piesaistīšanas iespējām un produkta vai pakalpojuma virzīšanu tirgū.
Rīga, Jelgavas iela 1, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā
Aicinām Latvijas jaunuzņēmumus (start-ups) un citus komersantus piedalīties forumā par "zaļajām" inovācijām!
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos
Šogad, no 12. maija līdz 11. jūnijam Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā skatāma Agras Ritiņas gleznu izstāde “Ciemos. Mājās”.
Kultūras norises
Daugavpils novads
Daugavpils novada Līksnā no 2016. gada 1. līdz 3. jūlijam jau sesto reizi notiks lielākais jaunās latgaliešu mūzikas festivāls „Muzykys Skrytuļs‟, pulcinot mūziķus, kuri dažādos žanros rada dziesmas latgaliski. Kā informē pasākuma rīkotāji, festivāls notiks trīs dienas un tajā piedalīsies vairākas viesu grupas arī no ārzemēm.
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"