Latgale.LV
 
LV EN RU
Sestdiena, 2016. gada 13. februāris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Izsludinot četrus konkursus par radio un TV programmu veidošanu Latgalē, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sākusi ieviest “Latgales elektronisko mediju programmu,” kuras mērķis ir stiprināt Latgales informatīvo sasaisti ar pārējiem Latvijas apgabaliem un garantēt, ka pierobežā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par valstī notiekošajiem procesiem un starptautisko notikumu attīstību.
Jaunākās ziņas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē piektdien, 2016.gada 5.februārī, informēja pašvaldības par jau drīzumā pieejamo Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu projektiem, kuru mērķis ir uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstīšana un kas tiks realizēti Latgalē un Alūksnē.
Pašvaldības
5. februārī, Balvos, tirdzniecības centra „Planēta” telpās (Brīvības ielā 57) atklāta Swedbank filiāle, kurā pakalpojumi būs pieejami gan pašapkalpošanās zonā, gan pie klientu konsultanta, noteiktos darba laikos. Šī ir otrā filiāle, kas tiek atklāta pērn Swedbank izstrādātās Latvijas reģionu attīstības programmas ietvaros, kuras mērķis ir nodrošināt banku pakalpojumu pieejamību visā Latvijā. Plānots, ka šogad tiks atvērtas vēl trīs jaunas Swedbank filiāles tādās reģionālās nozīmes pilsētās kā Līvāni, Ludza un Krāslava.
Izglītība
30. janvārī Preiļu novada Kultūras centrā jau otro gadu norisinājās biedrības „Asmu Latgalīts” organizētā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonija. Tajā par Latgales Gada aktīvāko jaunieti kļuva jaunais uzņēmējs Staņislavs Maļkevičs no Dagdas.
Kultūra
No 2016.gada 5. līdz 7.februārim Daugavpilī, Kultūras pilī (Smilšu ielā 92), norisinājās Starptautiskais tautas deju sadancis, kurā piedalījās deviņi dažādu tautību deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas.
Tūrisms
No šī gada 5. līdz 7. februārim Rīgā, starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsala, norisinājās 23. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus „Balttour 2016”.
Sports
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) sporta nodarbību vadītājs Aivars Kaupužs iepazīstina ar sporta dzīvi RTA, ar basketbola komandas RTA/VRK sekmēm Studentu basketbola līgas turnīrā, kā arī ar to, kas jauns norisinās citos sporta veidos.
Notikumu kalendārs
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi
Latvija
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) aicina novadu pašvaldības līdz 2016. gada 16. februārim (ieskaitot) iesniegt projektu idejas Eiropas Savienības fondu finansējumam ar mērķi veikt ieguldījumus uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras un industriālo pieslēgumu izveidei. Šādu projektu īstenošanas rezultātā ilgtermiņā pašvaldībās tiks piesaistītas komersantu investīcijas un radītas papildu darbavietas privātajā sektorā, palielinot ekonomisko aktivitāti un nodarbinātību reģionos.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Rīga, viesnīca “Bellevue Park Hotel Riga”, Slokas ielā 1
“Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem un to atbalstam 2016. gadā pieejami 2 697 427.00 eiro. Speciālisti, kas ikdienā strādā ar jauniešiem un jauniešu līderiem un kuriem līdz šim nav pieredzes “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu rakstīšanā, aicināti piedalīties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizētajā bezmaksas seminārā.
Seminārā īpaši aicināti piedalīties tie organizāciju pārstāvji, kuru reģionos līdz šim nav īstenoti “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekti.
Preiļi
RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē profesionālās pilnveides semināru „FIZIKĀLO darba vides riska faktoru novērtēšana”
Semināra mērķis ir nodrošināt ar informāciju par svarīgākajām problēmām, riska novērtējumu, risinājumiem un labo praksi saskaroties ar darba vides fizikālajiem riska faktoriem (piemēram, troksni, vibrāciju u. c.).
Dažādi notikumi
Latgale
20. februārī norisināsies vēl nebijis pasākums „Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kura ietvaros, visas dienas garumā, Balvu, Viļakas, Kārsavas un Baltinavas novados notiks ziemīgas aktivitātes.
Kultūras norises
Daugavpils
Seko līdzi


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Lietišķā Latgale" piedāvā

"Pi myusim Latgolā!"Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"