Latgale.LV
 
LV EN RU
Otrdiena, 2015. gada 27. janvāris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Šī gada 23.janvārī, Daugavpilī, M. Rotko centrā pēc Daugavpils domes priekšsēdētāja J. Lāčplēša iniciatīvas, notika Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāju un Saeimas deputātu tikšanās ar Veselības ministru G. Belēviču. Tikšanās mērķis bija gan uzzināt ministrijas plānus attiecībā uz plānotajām izmaiņām veselības aprūpē, plānoto finansējumu veselības aprūpes pakalpojumu attīstībai, gan arī rosināt dialogu uz jautājumiem, kas tieši skar un aktuāli Latgales reģionam – kvalificētu ārstu pieejamība, lauku teritoriju dienas stacionāru nākotne, pieejamais finansējums reģiona slimnīcām, rindas uz valsts apmaksātajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.
Pašvaldības
31. janvārī plkst. 16:00 Preiļu novada kultūras centrā (Raiņa bulvāris 28) notiks ilgi gaidītā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonija.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
2015. gada februārī un martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) aicina piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas seminārā par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas Latgales un Kurzemes reģionā notiks ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.
Izglītība
23. janvārī Belostokas Tehnoloģiju Universitātē (Bialystok University of Tehnology) norisinājās starptautiskais biznesa forums „Starptautiskā biznesa pieredze studentiem, mācībspēkiem un uzņēmējiem: Polijas, Lietuvas un Latvijas perspektīvas”. Starptautiskajā biznesa forumā piedalījās Rēzeknes Augstskolas (RA) Ekonomikas un vadības fakultātes docētāji, studenti un Rēzeknes uzņēmēji.
Uzņēmējdarbība
Biznesa inkubators Ideju Viesnīca 2015.gada 22.janvārī noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kas ļauj sniegt inkubācijas pakalpojumus uzņēmējiem līdz 2015.gada 31.oktobrim.
Pieejamie atbalsta pakalpojumi iekļauj telpu nomu un juridiskās adreses nodrošināšanu Rēzeknē (Maskavas iela 22, 28b) un Balvos (Vidzemes iela 2b), sekretariāta, grāmatvedības un specializētos pakalpojumus (jaunu produktu izstrāde, mārketings, reklāma, testēšana un daudzi citi pakalpojumi).
Kultūra
29. janvārī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde poļu rakstnieces Dorotas Maslovskas (Dorota Masłowska) lugai „Pie mums viss kārtībā” Lucinas Sosnovskas (Lucyna Sosnowska) režijā. Tā būs patiesa komēdija par absurdo realitāti, kurā tiek vērsta uzmanība pasaulei, kādu mūsdienās cilvēki paši ir radījuši – kādu dzīves stilu mēs dzīvojam, kādas vērtības lolojam un kādas tiesības aizstāvam.
Tūrisms
Daugavpils novada SIA "Beibuks" piedāvā zemledus makšķerniekiem pārvietojamos zvejas namiņus uz pontoniem vai slēpēm.
Mobilā zvejas namiņa zemledus makšķerniekiem komplektācija, izmēri un materiāli var būt dažādi.
Sports
17.01.2015. Igaunijā, Semerpalu norisinājās „Adrenalin Arena Baltic Master 2015” II posms. Uz sacensībām devās „Camk Latgale” sportiste Anastasija Ušakova. Anastasija jau 2014.gada sezonā sevi parādīja kā viena no ātrākajām sportistēm Baltijā. 2014.gada sezonā Anastasija ir izcīnījusi Lietuvas čempiones titulu un Latvijas kausa III vietas ieguvējas titulu motokrosā. Jau „Baltic Master” I posmā Anastasija pierādīja, ka var būt ātra arī arēnas motokrosā un kvalifikācijā uzrādīja otro ātrāko laiku.
Šoreiz „Adrenalin Arena Baltic Master 2015” II posma kopvērtējumā Anastasijai otrā vieta.
Dažādi
Pirms paredzētā būvniecības nodošanas termiņa, Nagļu ciemā būvfirma Vītols ir sekmīgi pabeigusi ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbus un jaunie objekti ir pieņemti ekspluatācijā. Lai uzlabotu iedzīvotājiem tik svarīgā pakalpojuma sniegšanu, ir veikta dzeramā ūdens urbuma rekonstrukcija, ūdensvada izbūve un rekonstrukcija, uzlabota kanalizācijas sistēma un uzstādītas jaunas ūdens attīrīšanas iekārtas. Kopējā būvdarbu summa sastāda 356 995 eiro, no kura 85% ir Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.
Notikumu kalendārs
22.01.2015 11:00 - 30.01.2015 11:00 Latviešu kultūras centra paziņojums
Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22a), Daugavpils
Atvainojamies, sakarā ar gripas epidēmiju Latviešu kultūras centra rīkotie KONCERTI JANVĀRĪ TIEK ATCELTI:
23.01. / 18.00 Daugavpils teātrī - Bērnu baleta studija „Antre” / vadītāja R. Titkova, Latvijas Nacionālā baleta solisti: Baiba Kokina, Viktors Seiko koncertā „KAD SAPNIS PIEPILDĀS...”
26.01. / 18.00 Daugavpils teātrī Bērnu vokālās studijas „Pērlītes” koncerts „ŠAJĀ RAIBĀ PASAULĒ”
29.01. / 18.00 Vienības nama koncertzālē - Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „DAUGAVA”, soliste Irēna ANCĀNE koncertā „NO MANIS NEAIZEJ”.
Rēzeknes novads
Tev ir ideja, kuru vēlies īstenot, bet nezini kā, VAI, ja vēlies būt radošs un radīt inovatīvas idejas un tās arī attīstīt, tad piedalies Latgales reģiona jauniešu neformālās izglītības apmācībās „Radošums ir ledlauzis”.
PIESAKIES apmācībām, aizpildot pieteikuma anketu http://ejuz.lv/radosumslatgale līdz 2015. gada 30. janvārim. Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2015. gada 2. februārim (ieskaitot)
Izglītība
Daugavpils Universitātes Humanitārā fakultāte
29. -30. janvārī notiks ikgadējā starptautiskā konference „Zinātniskie lasījumi” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē (DU HF) tiek rīkota kopš 1991. gada janvāra, tāpēc tās organizētāji un dalībnieki to iesaukuši arī par Janvāra lasījumiem. Tās norises dienas ir nemainīgas – katra gada janvāra pēdējā ceturtdiena un piektdiena.
Teātris
29.01.2015 18:30 - 01.02.2015 17:00 Daugavpils teātrī top poļu režisores izrāde
Daugavpils teātris, Rīgas iela 22a, Daugavpils
29. janvārī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde poļu rakstnieces Dorotas Maslovskas (Dorota Masłowska) lugai „Pie mums viss kārtībā” Lucinas Sosnovskas (Lucyna Sosnowska) režijā. Tā būs patiesa komēdija par absurdo realitāti, kurā lomas atveidos Vera Hramņikova, Jeļena Ņetjosina, Žanna Lubgāne, Egils Viļumovs, Miroslavs Blakunovs u. c.
Kino
Līksnas pagasta bibliotēka, Daugavpils novads
30.01.2015. plkst. 17.00 Līksnas bibliotēkā Arvīda Krieva dokumentālā filma "FREIMIS. Mārtiņš Freimanis"
Pirms filmas skanēs M. Freimaņa dzeja un dziesmas dueta "Padod stīgu!' izpildījumā.
Ieeja: ziedojums
Dažādi notikumi
Rēzeknes pilsēta
Jaunā gada sākumā piedāvājam ieskatu lielākajos kultūras notikumos Rēzeknē 2015.gadā, kad svinam pilsētas 730.jubileju, lai rēzeknieši un viesi, kurus gaidām ciemos, var saplānot atpūtas laiku.
Izstādes
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
Līdz 31.janvārim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma izstāde no muzeja krājuma „Šodienas atmiņas pagātnē”, kas veltīta muzeja pastāvēšanas 55.gadadienai. Izstādē skatāmi no 2009. līdz 2014.gadam ienākušie jaunieguvumi – mēbeles, rokdarbi un ikdienā lietotie sadzīves priekšmeti, kas raksturo muzeja dzimšanas laiku.
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
No šodienas līdz pat februāra beigām Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu kopīga darbu izstāde „Atvērts”.
Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no Slovākijas ierodas fotogrāfiju izstāde pēc pasaules turnejas pa tādām abu Atlantijas okeāna krastu pilsētām kā Kembridža, Brisele, Ņujorka, Otava, Vīne un Roma. Izstāde ir apskatāma Daugavpilī no 2015. gada 17. janvāra.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
20. janvārī plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks izstādes “Grāmatu grafika” atklāšana. Izstādē būs apskatāmi darbi no bibliofila Nikolaja Milina ekslibru kolekcijas.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
Lietuviešu mākslinieces Zitas Inčirauskienes izstāde „Rakstu zīmes” Rēzeknē ir pagarināta un būs apskatāma līdz 21.februārim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102)!
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
2015. gada 28. janvārī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā tiks atklāta Pētera Martinsona grafikas izstāde “Pēteris Martinsons. Grafika”.
Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā tiek rīkota ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atbalstu. Izstāde būs skatāma no 20. janvāra līdz 19. februārim.
Kultūras norises
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Līdz ar Latvijas Nacionālās operas viesizrādi “Nabuko” sāksies Latgales vēstniecības GORS 2015. gada kultūras notikumi. Argentīnas etno džeza dīva Sofia Rei, Kreivijas blūzroka leģenda Jevgēnijs Marguliss, ilgi gaidītā Nacionālā teātra viesizrāde “Latgola.lv”, Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks 2014” un citi lieliski pasākumi iesāks Jaunā gada kultūras baudas Rēzeknē.
"Lietišķā Latgale" piedāvā

"Pi myusim Latgolā!"Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"