Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2016. gada 26. maijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC)
Latgales uzņēmējdarbības centrs


                 

Semināri, sanāksmes, tikšanās
Rīga, Jelgavas iela 1, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā
Aicinām Latvijas jaunuzņēmumus (start-ups) un citus komersantus piedalīties forumā par "zaļajām" inovācijām!


Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs šo sestdien, 20.februārī, apmeklēja Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Reģionālo Meteņu gadatirgu, kas notika Daugavpilī tirdzniecības centra “Solo” 2. stāvā (Rīgas ielā 9). Akciju rīkoja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, kas ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbības partneris.
Reģionālajā SMU Meteņu gadatirgū piedalījās 25 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi no Daugavpils, Jēkabpils, Rīgas pilsētu, kā arī no Daugavpils, Salas, Aizkraukles novadu skolām. Skolēni no plkst.11.00 – 15.00 interesentiem piedāvāja savus oriģinālos izstrādājumus - kosmētiku, dažādus koka izstrādājumus, aksesuārus, kā arī rotaļlietas un vēl citas preces un pakalpojumus.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Ceturtdien, 2016.gada 19.maijā, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu „Latgales speciālās ekonomiskās zonas likums”, ar kuru ir paredzēts izveidot jaunu speciālo ekonomisko zonu (SEZ) Latgales reģionā. Par Latgales SEZ izveidošanu šodien nobalsoja 89 deputāti.
Jaunieši no visas Latvijas ir aicināti piedalīties Narvesen rīkotajā konkursā Diena kā piedzīvojums. Latvijā dzīvo ļoti daudz uzņēmīgu, gudru, talantīgu un drosmīgu, jauniešu, taču daudzus savas ieceres īstenošanas šķir tikai 1 solis – trūkst finanses. Lai sniegtu iespēju sevis attīstībai un pilnveidošanai, šogad pieciem jauniešiem no visas Latvijas katram būs iespēja saņemt finansējumu līdz 2000 EUR savu ieceru realizēšanai.
Zaļo tehnoloģiju inkubators līdz šā gada 9. maijam aicina biznesa ideju autorus iesniegt videi draudzīgu un inovatīvu biznesa ideju pieteikumus pirmsinkubācija atbalsta saņemšanai.
Zaļo tehnoloģiju inkubatorā biznesa ideju autoriem ir iespēja notestēt savu ideju, saņemt finansiālu atbalstu, kā arī saņemt palīdzību klientu piesaistē. Zaļo tehnoloģiju inkubators sniedz pirmsinkubācijas un inkubācijas pakalpojumus:
Aicinām iesniegt Interreg Latvija – Lietuva programmas pirmā projektu konkursa pieteikumus.
Projektus var iesniegt 4 prioritātēs: ilgtspējīga un tīra vide, nodarbinātības un darbaspēka mobilitātes uzlabošana, sociālā iekļaušana kā teritoriālās attīstības priekšnoteikums un uzlabota dzīves kvalitāte efektīvu publisko pakalpojumu un labas pārvaldes rezultātā.
Ministru kabinets šā gada 12. aprīļa sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno ES fondu programmu ražošanas telpu attīstībai apstrādes rūpniecības uzņēmumiem. Programmas kopējais finansējums ir 24,8 miljoni eiro, kuras ietvaros plānots atbalstīt vismaz 20 projektus un radīt vismaz 467 jaunas darba vietas.
Laika periodā no 12.-29.aprīlim LUC reģiona pašvaldībās sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā, Latvijas lauku konsultāciju centru, ALTUM un vietējām pašvaldībām organizē semināru ciklu par pieejamajiem atbalsta instrumentiem uzņēmējdarbībai.
No deviņu semināru cikla notikuši jau trīs: Daugavpilī, Balvos un Preiļos, kuros piedalījušies 131 klausītāji, kas no Latgales uzņēmēju puses parāda lielu ieinteresētību izmantot ES struktūrfondu piedāvātās iespējas.
Ar 2016. gada aprīli Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk iesniegumu pieņemšanu par finansiālā atbalsta piešķiršanu projekta izstrādes izdevumu daļējai segšanai no Baltic Bonus programmas finanšu līdzekļiem.
Šī gada 13., 14. un 15. maijā Daugavpils Olimpiskajā centrā jau otro gadu pēc kārtas norisināsies profesionālā starptautiskā izstāde mājai un dārzam - «Būve 2016».
Gaumīga mājokļa iekārtošana, interjera knifi, inovatīvi un moderni būvniecības un remonta risinājumi, kvalitatīvi, efektīvi un izdevīgi piedāvājumi no celtniecības nozares profesionāļiem, dārza tehnika, krāšņumaugi, dekoratīvie koki un krūmi - tas viss izstādē mājai un dārzam - "Būve 2016".
Ar šī gada 15. martu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāk līguma slēgšanu ar uzņēmējiem par atbalsta piešķiršanu programmā “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”.
Programmas mērķis ir veicināt nozaru starptautisko konkurētspēju, atbalstot uzņēmējdarbību un ieiešanu ārvalstu tirgos, kā arī nodrošinot Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību darbību.
Mes meklejam Latgolys muojražuotuojus, amatnīkus, uzjiemiejus, saiminīkus, turisma pakolpuojumu snīdziejus i vysus leidzdorbuotīs grybātuojus!
Mes pīduovojam Jums byut par daļu nu jaunuos idejis, kas dūs īspieju vītejim īdzeivuotuojim i turistim īsaguoduot Latgolā ražuotys i izlūluotys precis, jaunus i tradicionalus puortykys produktus nu vītejim zemnīkim, sajimt aizraujūšu i izsmeļūšu tūrisma informaceju par tyvuoku i tuoļuoku koloritū i atvārtū Latgolu.
Trešdien, 2016.gada 23.martā, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās pirmā Reģionālās attīstības koordinācijas padomes (Padome) sēde. Tās laikā tika saskaņotas pašvaldību pieteiktās Eiropas Savienības (ES) fondu projektu idejas, lai palielinātu privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī teritoriju revitalizācijai atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām. Tādējādi panākta vienošanās par Latgales plānošanas reģiona, nacionālas un reģionālas nozīmes centru pašvaldībām pieejamo ES fondu finansējuma apjomu un sasniedzamajiem rezultātiem.
Šodien, 23.februārī, Latgales plānošanas reģiona (LPR) uzņēmējdarbības centrā viesojās Daugavpils Valsts tehnikuma studenti.
Par uzņēmējdarbības tēmām neizpalika nedz jautājumi, nedz diskusijas.
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina jauniešus bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties dalībai atbalsta pasākumā komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai, kas tiek īstenots Eiropas Savienības projekta “Jauniešu garantija” ietvaros.
Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs šo sestdien, 20.februārī, aicina apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Reģionālo Meteņu gadatirgu, kas notiks Daugavpilī tirdzniecības centra “ Solo” 2. stāvā (Rīgas ielā 9). Akciju rīko Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, kas ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbības partneris.
Ekonomikas ministrija izstrādājusi un saskaņošanai nodevusi jaunas atbalsta programmas projektu – Inovāciju motivācijas programmu, kuras mērķis ir motivēt perspektīvu ideju autorus uzsākt uzņēmējdarbību, izstrādājot inovatīvu risinājumus un uzsākot to ražošanu.
Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināti nozīmīgi MK noteikumi Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (turpmāk – ES fondi) ieviešanai 2014. – 2020. gada plānošanas periodā pētniecības un attīstības jomā. Tāpat šī gada 5. janvārī apstiprināti MK noteikumi ES fondu atbalsta uzņēmējdarbībai un vides aizsardzībai ieviešanai. Apstiprinātie MK noteikumi nosaka kārtību, kādā tiks veikta projektu atlase un īstenošana.
Tūrisms
Ikvienam nu ir iespēja vienkārši un ērti izveidot ceļojuma maršrutu un – "atklāt Latviju no jauna”.
Nacionālajā tūrisma portālā www.latvia.travel šķirklī “plāno” uzklikšķinām uz “Maršruta plānotājs”, un mūsu brīvdienu ceļojuma plānošana var sākties. Tiesa, vispirms izvēloties, kādā valodā to darīsim – latviski, angliski, krieviski vai vāciski.
Dažādi
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu jaunatnes darbinieku, kuram ir interese, pieteikt savu dalību divām starptautiskajām apmācībām: vienas no 17. līdz 22. oktobrim notiks Rīgā (apmācību organizētājs ir Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra), otras no 16. līdz 19. maijam notiks Romā.
Šā gada 3.marta Saeimas plenārsesijā tika pieņemts Energoefektivitātes likums, grozījumi Enerģētikas likumā un grozījumi Publisko iepirkumu likumā, kuru mērķis ir paaugstināt enerģijas ražošanas, pārvades, sadales un galapatēriņa efektivitāti.
LUC biznesa mēnesis 2015

LUC biznesa mēnesis 2014


Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"