Latgale.LV
 
LV EN RU
Svētdiena, 2016. gada 28. augusts
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC)
Latgales uzņēmējdarbības centrs


                 Šī gada 20.jūnijā stājas spēkā Latgales speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) likums, ar kura starpniecību būtiski tiek palielinātas teritorijas ar īpašu nodokļu režīmu. SEZ Latgalē ir atbilstošs risinājums reģiona ekonomiskās situācijas uzlabošanai, uzsvērts likumprojekta anotācijā.Latgales SEZ statuss var tikt noteikts līdz 5% no Latgales reģiona teritorijas, kas kopā sastāda 72750 ha platību.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Šā gada 12. augustā svinīgā pasākumā jau piekto gadu tika pasniegti apbalvojumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) komercsabiedrību Gada balvas konkursa uzvarētājiem. Izvērtējot 2015. gada rādītājus, “Gada uzņēmuma” apbalvojums tika piešķirts trim RSEZ komercsabiedrībām: uzņēmumiem “NewFuels” RSEZ SIA un “VEREMS” RSEZ SIA lielo/vidējo komercsabiedrību grupā un uzņēmumam “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS mazo komercsabiedrību grupā.
Ar mērķi atbalstīt energoefektivitātes iniciatīvas un finansēt valsts atbalsta programmu īstenošanu energoefektivitātes jomā Ekonomikas ministrija rosina veidot Valsts energoefektivitātes fondu (turpmāk – fonds). Plānots, ka fonda pārvaldītājs būs akciju sabiedrība “Attīstības finanšu institūcija Altum”. Kā viens no fonda finanšu avotiem paredzēti ieņēmumi no energoefektivitātes nodevas.
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstītības aģentūrai (LIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu inovāciju motivācijas programmas īstenošanai. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) inovācijas veicinošu pasākumu īstenošanai pieejami 4,5 miljoni eiro.
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Veselības ministrijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai. Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības veicināšanai no ESF paredzēti vairāk nekā 14 miljoni eiro.
Šī gada 16.jūnijā Rēzeknē Latgales plānošanas reģions vienkopus pulcināja reģiona pašvaldību būvvalžu un Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta speciālistus. Tikšanās mērķis bija meklēt risinājumus un iespējas būvniecības procesu darīt vieglāku un saprotamāku ne tikai likumdevējam, bet arī personām, kas plāno vai veic būvdarbus.
7. jūnijā Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) sadarbībā ar Ludzas novada Bērnu un jauniešu centru rīkoja semināru jauniešiem par uzņēmjdarbības pamatiem. Seminārā tēma - ar ko jārēķinās un kādi faktori jāizvērtē, uzsākot savu uzņēmējdarbību. Tika apskatīti jautājumi, kā noformulēt savu biznesa piedāvajumu, kā atrast klientus un jaunus tirgus saviem pakalpojumiem vai precei, kā veidot darbinieku komandu, kā veikt nepieciešamās reģistrācijas formalitātes ar valsts institūcijām, kā arī tika runāts par finansējuma un cita veida pieejamajiem atbalsta veidiem, kas pieejami saimnieciskās darbības uzsākšanai vai paplašināšanai.
Darba devējs saņems Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansiālu atbalstu un iegūs iespēju piesaistīt savam uzņēmumam jaunu, izglītotu un perspektīvu darbinieku, ja piedalīsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotā ESF projekta "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumā "Pirmā darba pieredze jaunietim". Pieteikt darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko vai profesionālo izglītību var komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi. Darba vietai ir jābūt izveidotai speciāli dalībai šajā pasākumā vai vakantai vismaz 4 mēnešus pirms pasākuma uzsākšanas, darba devējs nevar nodarbināt jaunieti nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.
Ceturtdien, 2016.gada 19.maijā, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu „Latgales speciālās ekonomiskās zonas likums”, ar kuru ir paredzēts izveidot jaunu speciālo ekonomisko zonu (SEZ) Latgales reģionā. Par Latgales SEZ izveidošanu šodien nobalsoja 89 deputāti.
Jaunieši no visas Latvijas ir aicināti piedalīties Narvesen rīkotajā konkursā Diena kā piedzīvojums. Latvijā dzīvo ļoti daudz uzņēmīgu, gudru, talantīgu un drosmīgu, jauniešu, taču daudzus savas ieceres īstenošanas šķir tikai 1 solis – trūkst finanses. Lai sniegtu iespēju sevis attīstībai un pilnveidošanai, šogad pieciem jauniešiem no visas Latvijas katram būs iespēja saņemt finansējumu līdz 2000 EUR savu ieceru realizēšanai.
Zaļo tehnoloģiju inkubators līdz šā gada 9. maijam aicina biznesa ideju autorus iesniegt videi draudzīgu un inovatīvu biznesa ideju pieteikumus pirmsinkubācija atbalsta saņemšanai.
Zaļo tehnoloģiju inkubatorā biznesa ideju autoriem ir iespēja notestēt savu ideju, saņemt finansiālu atbalstu, kā arī saņemt palīdzību klientu piesaistē. Zaļo tehnoloģiju inkubators sniedz pirmsinkubācijas un inkubācijas pakalpojumus:
Aicinām iesniegt Interreg Latvija – Lietuva programmas pirmā projektu konkursa pieteikumus.
Projektus var iesniegt 4 prioritātēs: ilgtspējīga un tīra vide, nodarbinātības un darbaspēka mobilitātes uzlabošana, sociālā iekļaušana kā teritoriālās attīstības priekšnoteikums un uzlabota dzīves kvalitāte efektīvu publisko pakalpojumu un labas pārvaldes rezultātā.
Ministru kabinets šā gada 12. aprīļa sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno ES fondu programmu ražošanas telpu attīstībai apstrādes rūpniecības uzņēmumiem. Programmas kopējais finansējums ir 24,8 miljoni eiro, kuras ietvaros plānots atbalstīt vismaz 20 projektus un radīt vismaz 467 jaunas darba vietas.
Laika periodā no 12.-29.aprīlim LUC reģiona pašvaldībās sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā, Latvijas lauku konsultāciju centru, ALTUM un vietējām pašvaldībām organizē semināru ciklu par pieejamajiem atbalsta instrumentiem uzņēmējdarbībai.
No deviņu semināru cikla notikuši jau trīs: Daugavpilī, Balvos un Preiļos, kuros piedalījušies 131 klausītāji, kas no Latgales uzņēmēju puses parāda lielu ieinteresētību izmantot ES struktūrfondu piedāvātās iespējas.
Ar 2016. gada aprīli Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk iesniegumu pieņemšanu par finansiālā atbalsta piešķiršanu projekta izstrādes izdevumu daļējai segšanai no Baltic Bonus programmas finanšu līdzekļiem.
Šī gada 13., 14. un 15. maijā Daugavpils Olimpiskajā centrā jau otro gadu pēc kārtas norisināsies profesionālā starptautiskā izstāde mājai un dārzam - «Būve 2016».
Gaumīga mājokļa iekārtošana, interjera knifi, inovatīvi un moderni būvniecības un remonta risinājumi, kvalitatīvi, efektīvi un izdevīgi piedāvājumi no celtniecības nozares profesionāļiem, dārza tehnika, krāšņumaugi, dekoratīvie koki un krūmi - tas viss izstādē mājai un dārzam - "Būve 2016".
Tūrisms
Ikvienam nu ir iespēja vienkārši un ērti izveidot ceļojuma maršrutu un – "atklāt Latviju no jauna”.
Nacionālajā tūrisma portālā www.latvia.travel šķirklī “plāno” uzklikšķinām uz “Maršruta plānotājs”, un mūsu brīvdienu ceļojuma plānošana var sākties. Tiesa, vispirms izvēloties, kādā valodā to darīsim – latviski, angliski, krieviski vai vāciski.
Dažādi
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu jaunatnes darbinieku, kuram ir interese, pieteikt savu dalību divām starptautiskajām apmācībām: vienas no 17. līdz 22. oktobrim notiks Rīgā (apmācību organizētājs ir Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra), otras no 16. līdz 19. maijam notiks Romā.
Vide
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija (LVAFA) informē, ka Eiropas Komisijas mājas lapā 2016. gada 19.maijā ir publicēts uzsaukums projektu iesniegšanai Eiropas Kopienas LIFE programmas Vides un Klimata apakšprogrammās 2016.gadā. Projektu īstenošanai pieejams arī nacionālais līdzfinansējums. Plašāka informācija par projektu iesniegšanu Eiropas Komisijā un informācija par nacionālā līdzfinansējuma saņemšanu - http://bit.ly/2855dJN.
LUC biznesa mēnesis 2015

LUC biznesa mēnesis 2014


Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"