Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2018. gada 21. jūnijs
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Ziņas
Konfūcija klases pirmā darbības gada rezultāti
31.05.2017, Antra Kļavinska, RTA Mūžizglītības centra starptautisko projektu koordinatore, Izglītība
Nozīmīgs notikums Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centra neformālās izglītības programmas „Ķīniešu valoda” nodrošināšanā bija Konfūcija klases atklāšana 2016. gada septembrī. Pateicoties ĶTR Konfūcija institūtu galvenās pārvaldes „Haņbaņ” atbalstam, jaunās, īpaši aprīkotās un ar mūsdienīgiem mācību materiāliem nodrošinātās telpās (Atbrīvošanas alejā 90) darbu uzsāka brīvprātīgā skolotāja no Ķīnas Zhao Quian un 35 ķīniešu valodas apguvēji četrās dažādu valodas līmeņu grupās.
Studiju gada laikā Konfūcija klases audzēkņi ne tikai apmeklēja ķīniešu valodas nodarbības, bet arī piedalījās dažādās ar ķīniešu tradīcijām saistītās aktivitātēs Rēzeknē un Rīgā (Rudens vidus svētki, Laternu svētki, Pavasara svētki (Jaunais gads) u. c.), kā arī ar labiem rezultātiem piedalījās sacensībās „Ķīniešu valodas tilts”. Daži kursu apmeklētāji plāno šovasar piedalīties vasaras skolā Ķīna, kā arī kārtot starptautisko ķīniešu valodas eksāmenu HSK (Chinese Proficiency Test).
Ķīniešu valodas apguves procesu Latvijas skolās un augstskolās koordinē Latvijas Universitātes (LU) Konfūcija institūts. RTA ķīniešu valoda tiek mācīta jau ceturto gadu, tāpēc par tradīciju ir kļuvusi LU Konfūcija institūta pārstāvju viesošanās akadēmijā studiju gada noslēgumā. Arī šogad, 29. maijā, institūta direktors no Latvijas puses prof. Pēteris Pildegovičs un direktors no Ķīnas puses prof. Šans Cjuaņju pasniedza LU Konfūcija institūta sertifikātus 13 kursantiem, kuri bija sekmīgi nokārtojuši gala eksāmenu. 24 kursanti, kuri šajā studiju gadā veiksmīgi mācījās Konfūcija klasē, saņēma RTA Mūžizglītības centra apliecības.
Ķīniešu valodas un kultūras iepazīšana turpināsies no nākamā studiju gada septembra. Gaidīsim gan valodas apguvējus ar priekšzināšanām, gan jaunus interesentus!
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"