Latgale.LV
 
LV EN RU
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Ziņas
SMU Reģionālais gadatirgus Daugavpilī pulcēja uzņēmīgākos Latgales jauniešus!
08.03.2017, Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Sestdien, 4. martā TC SOLO Daugavpilī Skolēnu mācību uzņēmumu Reģionālajā gadatirgū pulcējās vairāk kā 50 jauniešu no Daugavpils, Daugavpils novada, Viļānu pilsētas un Ludzas novada 10 skolām.
Reģionālajā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgū Daugavpilī, ko organizēja biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) partneris Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Latgales plānošanas reģiona LUC uzvaras laurus plūca SMU, kuri izcēlās ar inovatīvām idejām, kvalitatīvu produkciju un labām prezentēšanas prasmēm.
Agrais rīts skolēnu mācību uzņēmumu dalībniekiem izdevās visai rosīgs, jo interese par skolēnu saražotajām precēm bija liela. Reklamēt un stāstīt par saviem darinājumiem nācās ne vien žūrijai, bet arī kuplajam pircēju skaitam. Vērojot skolēnu veikumu, redzams, kā augušas jauno uzņēmēju prasmes un iemaņas, kas priecē ne vien SMU konsultantus, bet arī pasākuma organizatorus un sadarbības partnerus, kas SMU iniciatīvu atbalstīja visa gada garumā. Prieks un gandarījums bija vērojams arī to dalībnieku acīs, kuriem šī diena bijusi veiksmīga iztirgojot savu saražoto preci.
Šogad gadatirgus ietvaros notika jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 7 nominācijās – Kvalitātes produkts, Inovatīvs produkts, Labākā pārdošanas komanda, Videi draudzīgs produkts, Labākā reklāma, Labākais stends un Labākā dāvana.
No visiem 25 SMU, kas piedalījās gadatirgū, izvirzītajās nominācijas diplomus un balvas saņēma:
1. Labākā pārdošanas komanda – SMU „ Dreamcatchers“ no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja ar produktu – sapņu ķērāji,
2. Kvalitātes produkts – SMU „ Chau Coco“ no Daugavpils 13.vidusskolas ar produktu – dizaina pastkartes un suvenīri,
3. Videi draudzīgs produkts – saņēma SMU „Koknīca“ no Daugavpils Valsts ģimnāzijas ar produktu - grebtām koka karotēm un SMU „ Eglīši“ no Vaboles vidusskolas ar produktu – rotu un atslēgu pakaramie no izlietotām eglītēm,
4. Inovatīvs produkts – SMU „ Zalktis“ no Daugavpils Valsts ģimnāzijas ar produktu – prāta spēles,
5. Labākā dāvana – SMU „MEI“ no Daugavpils Valsts ģimnāzijas ar produktu – audumu grāmatiņas bērnu motorikas attīstīšanai,
6. Labākais stends - SMU „Latgales mōls“ no Viļānu vidusskolas ar keramikas izstrādājumiem.
Vēl žūrija pasniedza arī savas simpātijas balvas:
„Swedbank“ AS pasniedza balvu gadatirgus jaunākajam dalībniekam SMU „Liesmiņa“ no Viļānu vidusskolas,
SIA „Dautkom +“ – SMU „ Chau coco“ no Daugavpils 13. vidusskolas,
SIA „ EU - Trader“ - SMU „ Dreamcatchers“ no Daugavpils Krievu vidusskolas –liceja,
JCI Latgale – simpātijas balvu pasniedza SMU „Zalktis“ no Daugavpils Valsts ģimnāzijas un SMU „Latvijas patriotu uzņēmums“ no Daugavpils Vienības pamatskolas.
Latgales Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Europe Direct Daugavpilī pasniedza simpātijas balvu SMU „Dabas dvaša“ no Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra, SMU „Eglīši“ no Vaboles vidusskolas.
Vēl žūrijas simpātijas balvas saņēma SMU „Komētas“ un „Fiel the wood“ no Vaboles vidusskolas.
Nomināciju “Labākā reklāma” šoreiz neieguva neviens no dalībniekiem, taču nomināciju “Videi draudzīgs produkts” saņēma divi skolēnu mācību uzņēmumi.
SMU izvērtēšanu veica pieredzējusi profesionāļu komanda, kurā bija pārstāvēta Swedbank AS Daugavpils filiāle, Daugavpils pilsētas domes Attīstības departaments, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC), LTRK Dienvidlatgales nodaļa un Europe Direct Daugavpilī, JCI Latgale, Daugavpils biznesa inkubators, uzņēmumi- SIA Narvesen Baltija, SIA Dautkom+, SIA „ EU - Trader“
Reģionālo SMU gadatirgu Daugavpilī atbalstīja Swedbank, LUC, JCI, tirdzniecības centrs „SOLO”, viesnīca “Park Hotel Latgola”, Latviešu kultūras centrs, kā arī Dautkom TV.
Īpaša pateicība Daugavpils 17. vidusskolas brīvprātīgajiem palīgiem pasākuma organizēšanā.
Par JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu
Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.-12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22% programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.
Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi.
SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.
Par Junior Achievement Latvija (JAL)
JAL ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JAL ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.
Eiropas Komisija atzinusi JAL par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.
JAL katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 60 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:
  • Finanšu pratības ABC - sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9. klasei
  • Karjeras izglītības programma Ēnu diena 1.-12. klasei
  • Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12. klasei
  • Līderu programma 10.-12. klasei
  • Start-Up programma augstskolu studentiem
  • Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.
Fotogrāfijas:
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"