Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2018. gada 21. jūnijs
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Ziņas
No 15.janvāra vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifi vienādoti bijušajā Rēzeknes rajonā
18.01.2017, Sabiedriskais transports
Valsts SIA "Autotransporta direkcija" informē, ka turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no 2017.gada 15.janvāra braukšanas maksa mainījusies bijušajā Rēzeknes rajonā, kur pasažieru pārvadājumus nodrošina AS "Rēzeknes autobusu parks". Minimālā braukšanas maksa par 0,10 eiro pieaugusi maršrutos, kas ir ārpus Rēzeknes pilsētas. Tāpat biļetes cena neatkarīgi no nobrauktā attāluma nedaudz pieaugusi piecos maršrutos, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošināja SIA "DEKOM". Izlīdzinot autobusu tarifus, pasažieri visā Latvijā par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem.
Saskaņā ar Autotransporta direkcijas izstrādāto tarifu vienādošanas koncepciju vietējās nozīmes maršrutos ir izveidotas četras dažādas minimālās braukšanas maksas jeb maksas par braucienu starp pirmajām pieturvietām. Galvaspilsētā tā sasniedz 0,80 eiro, pārējās republikas nozīmes pilsētās – 0,60 eiro, novadu centros – 0,50 eiro, pārējā Latvijas teritorijā – 0,40 eiro. Ņemot vērā, ka bijušajā Rēzeknes rajonā vēsturiski minimālā braukšanas maksa bija ļoti zema, pirmajā tarifu vienādošanas posmā tika ieviests starpposms, nosakot, ka pilnībā tā tiks izlīdzināta 2016. vai 2017.gadā. Tādējādi minimālā braukšanas maksa no 15.janvāra maršrutos ārpus Rēzeknes pilsētas pieaugusi par 0,10 eiro, sasniedzot 0,40 eiro.
Gan minimālā braukšanas maksa, gan arī maksa par nobrauktajiem kilometriem pieaugusi piecos maršrutos, kurus agrāk apkalpoja SIA "DEKOM". Atsevišķos maršruta posmos biļešu cenas pieaugušas par 0,05 vai 0,10 eiro. Izmaiņas skar maršrutu Nr.5142 Vecstrūžāni–Gaigalava–Dricāni–Vecstrūžāni, Nr.5150 Rēzekne–Vonogova–Rogovka–Vecstrūžāni, Nr.6566 Rēzekne–Strūžāni, Nr.6567 Rēzekne–Žogotas–Gaigalava–Vecstrūžāni un Nr.6570 Viļāni–Varakļāni–Gaigalava–Vecstrūžāni.
Pirms tarifu vienādošanas reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos pastāvēja 24 dažādi braukšanas tarifi un dažādi biļešu cenu noteikšanas principi, kas atšķīrās ne tikai pārvadātāju starpā, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās. Braukšanas maksa tiek noteikta tā, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no viņu atrašanās vietas par braucienu sabiedriskajā transportā maksātu pēc vienādiem principiem. Izlīdzinot braukšanas tarifus visā valstī, ir iespējams turpināt veidot vienotu maršrutu tīklu, ieviest abonementa biļetes un vienotu vilciena un autobusa biļeti.
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"