Latgale.LV
 
LV EN RU
Otrdiena, 2019. gada 22. janvāris
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Notikumi
Vladimirs Nikonovs, Jaroslavs Nikonovs „No Eiropas ceļasomas”
14.01.2009 - 14.02.2009, Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē, Izstādes
No 14. janvāra līdz 14.februārim Latgales kultūrvēstures muzeja Izstāžu nama Lielajā zālē (Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē) skatāma Vladimira Nikonova un Jaroslava Nikonova fotogrāfiju izstāde „No Eiropas ceļasomas”.
Šī ir Vladimira sestā personālizstāde, kurā ar 12 fotogrāfijām debitē arī fotomākslinieka dēls Jaroslavs, kopā piedāvājot 80 fotogrāfijas, kas aicina ceļot laikā un telpā – Venēcija, Roma, Parīze u.c. Eiropas pilsētu ainavas un noskaņas. Autors pats turpina daudz ceļot un šajā izstādē piedāvā pēdējo divu gadu (2007, 2008) ceļojumos iemūžinātos mirkļus, gaismu spēles un dažādu valstu (Igaunija, Polija, Krievija, Vācija, Francija, Itālija) ikdienas skaistumu un skaudrumu – tās ir pilsētainavas, kas „ievelk sevī”, atliek vien apstāties un ļauties katras fotogrāfijas stāstam.
Vladimirs Nikonovs (1955) – Rēzeknes goda pilsonis, Rēzeknes domes deputāts, SIA „RETA” valdes priekšsēdētājs, Rēzeknes vecticībnieku kapu draudzes padomes priekšsēdētājs – rēzeknietis, kurš noteikti ir pamanāms un atpazīstams ar savu dzīves izpratni un pārliecību.
Ar fotogrāfijas tehniku Vladimirs Nikonovs sācis nodarboties jau vidusskolā, beidzis Rīgas Politehnisko institūtu kā inženieris-mehāniķis, bet mākslas fotogrāfijai nopietni pievērsies kopš 1980.gada. Būdams fotokluba „Rēzekne” biedrs, piedalījies daudzās izstādēs un līdz šim sarīkojis arī 5 personālizstādes – 1990., 1992., 1995., 2005. un 2007.g. Vladimirs Nikonovs ir klasiskās fotogrāfijas piekritējs, tāpēc, lai gan pielieto digitālo fotokameru, cenšas tikai pavisam nedaudz izmantot datorapstrādes iespējas – retušu, korekciju, mākslinieciskos filtrus u.tml.
Vladimirs Nikonovs nozīmīgu laika periodu - vairāk kā 10 gadus (1982-1996) strādājis Latgales kultūrvēstures muzejā (toreiz Rēzeknes Novadpētniecības muzejs) par mākslinieku-restauratoru un joprojām turpina aktīvi nodarboties ar novadpētniecību, pievēršoties tieši Latgales vecticībnieku draudžu vēstures pētniecībai. Publicējies gan vietējā presē, gan ārvalstu izdevumos, vairāku grāmatu un atklātņu komplektu autors („Rēzekne senajās atklātnēs”, „Rēzekne. Vēstures apcerējumi”, „Vecticība Latgalē” u.c.).
Jaroslavs Nikonovs (1984) – tēva iespaidā interese par fotogrāfiju rodas jau agrā bērnībā, tomēr bez panākumiem. Iet laiks, tiek pabeigtas studijas Baltijas Krievu institūta Ekonomikas fakultātē un iedzimtā interese par fotogrāfiju atgriežas jaunā kvalitātē. Ja iesākumā fotoaparāts tiek ņemts līdzi tikai izbraukumos, tad pavisam drīz Jaroslavs sāk pievērsties mākslas fotogrāfijai. Klasiskās fotogrāfijas piekritējs. Iemīļotākā tēma – ainava. Šī izstāde ir fotogrāfa debija fotomākslā, un izstādē redzamās fotogrāfijas tapušas pavisam īsā laika posmā – pagājušā gada decembrī un šī gada janvāra pirmajās dienās, tātad 100% svaigas!

Informāciju sagatavoja:

Maija Upeniece,
LKM sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste
T.64622778, e-pasts: muzejs@rezekne.lv,
maija.upeniece@inbox.lv
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"